Avatar uživatele
Zlatý

Kdo podléhá snadněji pokušení - muž nebo žena?

Inspirovala mě odpověď Annas týkající se biblického výkladu "slabšího pohlaví". Podle něho by nám všem (ženám) byla souzena pozice Evy - prostopášnice, svádějící k hříchu a zase by se na nás dalo všechno hodit. Jak to vidíte v dnešním světě?
Díky za odpovědi. :-)
Doplňuji:
Moc se mi líbí vaše odpovědi - zejména těch, které berou jako pokušení pouze nebo v první řadě sex - v dobrém i ve zlém! Hhh :-)))) Je vidět, že jaro je tady! :-)

Nejvíc mě ale " dostala" IK se svatební prevencí proti pokušení. Když si uvědomím, že jsem vdaná a cizí chlapi mě nevzrušují - jsem chráněná proti pokušení - to je panečku teprve idea! :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Myslím, že je to půl na půl. Vždyť kdo by sváděl ty, kteří podléhají pokušení?

Vůbec celé ty výzkumy o nevěře apod. mi přijdou zkreslené. Vždyť k tomu musí být dva, tak je nelogické, aby bylo dvakrát tolik nevěrníků než nevěrnic. Leda že by nevěrnice byly dvakrát tolik povětrné...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

www má naprostou pravdu. Dnes už to není o tom, zda spíše ženy, nebo raději muži. Řekla bych, že je to dáno situací, ve které se daná osoba nachází.
Snadněji podléhá pokušení člověk citově vyprahlý, prostě ten, který by tak rád někoho miloval, že to bude zkoušet i v případě, kdy mu to přinese pouze řadu problémů. Viz úspěšnost sňatkových podvodníků a podvodnic.


Avatar uživatele
Zlatý

Obě pohlaví dnes už stejně snadno :-D
Možná ale každé jiným pokušením.


Avatar uživatele
Zlatý

jak už tu bylo řečeno, záleží na druhu pokušení. Před ženou stačí zašustit prachama, před mužem kalhotkami nebo podprsenkou... nba stačí i svůdný pohled; s mírou podléhání jsme na tom všichni stejně.


Avatar uživatele
Zlatý

Domnívám se, že pro muže stále platí: cherchez la femme. Ale není to vždy pravda. Každý člověk je jiný, a tak i ženy i muži jsou rozdílní. Nic není jen bílé nebo černé. Charaktery obou pohlaví se se doplňují různými schopnostmi a potřebami... proto platí, jak kdy.


Avatar uživatele
Bronzový

Pokušením různého druhu podléháme neustále, jen si to neuvědomujeme. Myslím že muži víc riskují takže i jejich pokušení jsou více fatální.
Ženy ujíždějí na více bezvýznamných věcech jako jsou třeba nákupy.
Kdo je víc sváděný chutí na sex, bude asi pořád muž, ale je i značně naučený odolávat. Žena spíš touží po pozornosti a tak se mnohem víc snaží být objektem zájmu než přímo sexuálním cílem, ale když dojde na chuť na sex tak odolávat téměř neumí.
Určitě záleží na prevenci. Když si řeknu že jsem vdaná a tak mě ostatní muži nevzrušují, tak mne to chrání, ale když si nechám otevřená vrátka pro případ vzplanutí tak mám smůlu.
Doplňuji:
Jsem ráda Damiano že jsem tě pobavila, ovšem chápeš že vrátka se dají snadno otevřít, třeba když se někdy člověk pohádá a řekne si že to nemá zapotřebí žít s někým takovým, nebo že mu polovička nerozumí...pak zjistíš že tě přitahuje kdekdo.


Avatar uživatele
Zlatý

ženy i muži mohou vraždit, krást, páchat zlo, opíjet se a to proto, že neodolali pokušení, nemůžeme to svádět jen na ženy muži jsou o mnoho horší i proto, že mají větší sílu, když si představím jen nějakou rvačku, potom válku kdo o ní rozhoduje muži !!
Doplňuji:
Damiano mě ten sex napadl taky, ale proč o něm psát, když o něm psali jiní..
a když jsem měla partnera líbili se mě i jiní já potvora co ??


Avatar uživatele
Stříbrný

Řekla bych, že už se hodně od těch dob, kdy to tak skutečně bylo změnilo. Nejen ženy můžou svádět k "hříchu", ale i muži můžou být perfektní svůdníci. Řekla bych ale, že každé pohlaví podléhá odlišným věcem, různí se to také podle situace.
Toť můj názor.


Avatar uživatele
Zlatý

Upeč husu a dej jí na stůl.
A sleduj ten cvrkot. Kdo schválně první podlehne tomu pokušení?


Avatar uživatele
Bronzový

Určitě muž, ale úplně z jiných důvodů. Je stále více homesexuálnich mužů a tak ženy mají stále menší šance uspět. Pro heterosexuálniho muže dnes není u žen obecně velká konkurence. Jen nechápu, že to hodně žen nepozná , třeba u herců, a jsou do nich poblázněné. Lezbických žen tolik myslím není. Je to prostě Sodoma Gomora a islám to západu asi nedaruje. Tak bych to viděl já. Jsem konzervativní a jsem spokojen. Z pohledu pokušení gurmánského je to tak půl na půl . Jen bychom jako národ už asi porazili i amíky ( na váhu).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Ad IK: Je to tak.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Ad Briketka10: hhh - Jen se nedělej, tebe tutáč hned napadly uzené ocásky (z Makra)!!!! :-))))))

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

to víš hned jsem si koupila dva jako vždycky :DD
a jak píše Kohut57 když zajdem s kámoškou na disco tam jsou bezva kluci v bílých košilkách co tancují jen "spolu" no a my snima "nejlepší společnost" :D

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

:-)

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

:-) jsou roztomilí a neškodní :-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.