Gestas

Kdo platil výrobu odznaků Brigády socialistické práce?

Podnik, ve ktereém ona BSP působila? Stát? Přímo lidi z toho kolektivu, který měl být oceněn?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem větu pod odkazem, který nejde otevřít.

"OV SDR (Okresní výbor Svazu družstevních rolníků.) v Hradci Králové udělil 41 členům stříbrné odznaky BSP. "

Všechny organizace včetně ROH byly sdružené v NF. Pro odboráře, zaměstnance jednotlivých odvětví, existovaly Odborové svazy zaměstnanců školství, dopravy atd. – OVOS, KVOS, ÚVOS – Okresní výbor odborového svazu, Krajský a Ústřední … Ty pak rozdělovaly prostředky prostřednictvím místních odborových organizací.

Takže výrobu odznaků platil ten, kdo je uděloval – odbory, vláda, KSČ atd. Existoval přece státní rozpočet, pracující platili daně, podniky odvody ze zsiku, ale v organizacích se platily příspěvky, – známky jako procento ze mzdy, odbory měly prostředky na činnost, rekreace atd.

Myslím si, že tak nějak zjednodušeně to fungovalo.

Další odpovědi
isteron

Všetci.