Simonds

Kdo platí výjezd hasičů?

Dobrý den. Syn s kamarádem úmyslně založil požár. Kolik se prosím platí výjezd hasičů a jak to probíhá? Dekuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Výjezd hasičů je placen z rozpočtu, tudíž vás nic nestojí. Ovšem co se týče škody, která byla požárem způsobena, ta je již ve vaši režii.

Další odpovědi
jirka21kufr

Pokud jsou povoláni k akutnímu zásahu, tak nic neplatíte. Ovšem, pokud člověk volal hasiče zbytečně, tak může jejich výjezd hradit
i z vlastní kapsy.

nyjono

Zkuste se zeptat přímo hasičů.
Třeba vstřícné gesto ocení.
A zaměstnejte syna, ať nemá čas a myšlenky na blbosti.

led

Kto platí výjazd hasičov, zdravotnej služby a polície? Tieto všetky zložky sú účastníci požiarneho zásahu. Prioritne to platia všetci občania štátu zo svojich daní, tieto zložky sú platené zo štátneho rozpočtu. V prípade podpaľačstva výšku náhrady za hasičský zásah, zdravotnú a policajnú asistenciu a následné škody určí príslušný súd na základe vzniknutých škôd, pokiaľ sa obvinenému skutok dokáže.

„Syn s kamarádem úmyslně založil požár.“, „…školák zavolal a oznámil požiar, nahlásil bombu, aby nemusel písať písomku (skutočná udalosť)“
Tu môže ísť o trestný čin verejného ohrozenia…
Za úmyselné podpaľačstvo sa platí podľa rozsudku súdu.
Za nezletilého podpaľača právne zodpovedajú jeho rodičia (alebo opatrovatelia, prípadne aj učitelia, pokiaľ v danej dobe tento čin uskutoční v dobe ich starostlivosti, školy).
Výšku náhrady… viď vyššie.

zdroj: životná skúsenosť

Simonds, najlepšie je syna s kamarádom prihlásiť do „zboru mladých hasičov“, určite sa nájde také niečo vo vašom okolí. Tam si užijú nielen ohňa, ale aj sa naučia požiarom predchádzať.