Boy 13

Kdo platí pokutu za porušení prodeje alkoholu osobám mladším 18 let?

Zajímalo by mě, kdo platí pokutu za prodej alkoholu osobám mladším 18 ti-let. Jako příklad uvedu modelovou situaci. Jde člověk, který ještě není dospělý do supermarketu koupit si pivo. Prodavač mu ho prodá, protože vypadá na více než 18 let od pohledu, ale figurant pracuje pro ČOI a ČOI potom udělí pokutu. A kdo ji platí, zaměstnanec nebo zaměstnavatel, čili supermarket?

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou oba dva

Další odpovědi
Mc Merkurion

… prodavač si má zjistit, zda mu je 18, pokutu dostane on, a zaměstnavatel další, za špatné proškolení (ta už je tučnější), takže následně půjde prodavač domu bez prémií, a to je třetí pokuta >>> vše přeci chodí ve trojici …

Edison

Zaměstnanec.