JájsemRaibek

Kdo platí podsvícení u elektroměru?

Všude čtu, že nechávat spotřebič v tzv. standby režimu žere elektriku a že to je nemalá částka.
Moderní elektroměry mají display podsvícený. Kdo platí to podsvícení – ČEZ nebo odběratel?

Nejlepší odpověď
mosoj

Sice je to ptákovina, ale když ti to chceš zjistit ,tak si vypni všechny jističe za elektroměrem. Červená dioda by měla přestat blikat . Nesmíš mít ale nikde žádné izolační svody.
Digitální elektroměr je schopen zaznamenávat proudový odběr od 15 mA to jest zhruba od 3 W.

Další odpovědi
lukas.zmizik

samozřejmě odběratel, i když sou to jenom haléře za rok…
ale nezapomeň že odběratel platí i ztrátu na elektrickém vedení, stejně tak v případě vodovodu platí odběratel i vodu, která se díky netěsným trubkám ztratí v zemi dřív než stihne dorazit do kohoutku

Hlada

Elektroměr je naprogramovaný tak, že měří až od nastaveného minimálního proudu 0,1 – 0,5% jmenovitého. Vlastní spotřebu nezaznamenává.