Pruzkumnik

Kdo platí hry zdarma na Epic Storu?

Každý týden jsou na Epic Storu dvě hry zdarma, a nebývají to zrovna Bčkový tituly, ale hry za který by člověk normálně utratil třeba 30Eur(746Kč) i víc (jako příklad teď je na epicu zdarma hra Kingdom Come Deliverance od českých vývojářů odehrávající se v českém středověku) samozřejmě bývá to jen základní hra, přídavky (DLC) si musí člověk dokoupit

Tak si říkám, když si vezmu tu hru zdarma, dostane za to něco vývojář od epicu? Nebo jak to funguje?

Asi jste nepochopili moji otázku, známej mě pověděl že prý epicgames nakoupí „klíče“(zaplatí vydavatelům/vý­vojářům) a takhle je rozdává. Zrovna KDC jsem si už koupil minulej rok na steamu, dobrá hra ale napadlo mě, jestli vývojáře nějak podpořím když si vezmu i tu zdarma základní verzi na epicstoru
Samozřejmě je mi jasný že pak epic rejžuje na těch DLC, jako to beru, ale kdo zaplatí tu základní hru(a to že epic takhle rozdává i hry které nemají DLC)
Jako pokud bych byl nějaký malý vývojář her a dal svou hru na epicstore, epic by dal po nějakém čase moji hru zadarmo a já bych z toho neměl ani korunu mě příjde jako blbost. No a proto se znovu ptám: Kdo zaplatí hru zdarma na Epic Storu?

Odpovědi
Edison

To je jako s drogama: Nejdřív dostaneš základní sadu se špetkou „dobroty“… A to bys viděl, kolik pak zaplatíš za matroš!! To je stejný jako s telefonem zdarma, ovšem k tarifu a nevypověditelný smlouvě.

aliendrone

Šmarjá, prodejní model „hra zdarma, podojíme tě až s DLC“ je tu už snad více než 15 let. Mně přijde férový, lepší, než koupit reklamou vyhypovaný předražený shit za 15–20+ stováků (typicky na Playstation) a pakl si drbat hlavu, že je to kravina.

Bohužel i na tomto se dá slušně prasit. Hra zdarma, ale jednou dokoupíš DLC, pak podruhé, potřetí… Nakonec zjistíš, že je nezbytně NUTNÉ neustále něco dokupovat (jinak statistiky padají) a v konečném důsledku ve „zadarma“ hře necháš klidně i DESETINÁSOBEK toho, co stojí kvalitní kupovaná hra.

Že by si výrobci hry nepřišli „na své“ nehrozí, leda by to byl opravdu šunt, který nezaujmul. Ale bavím se z té „nenápadné“ reklamy. ;) :D :D

Autista

Kradou to svi**, až EG spadne nebo ho někdo zažaluje a vyhraje, tak všichni lidi co tam kupovali nebo brali zdarma, dostanou na plec, tak to funguje, není to 100 %, ale u všech podobných serverů na to doplatili vždy uživatelé :(

anonym

Provozovatel Epic Store to platí ze svého – stejně jako platí za dočasnou exklusivitu některých titulů (otázkou ale je zda platí za každý kus nebo si tu akci koupil od vývojářů jako balíček s pevně danou cenou, to nevíme, ty dohody jsou samozřejmě předmětem obchodního tajemství) … takže je dost nejisté zda registrací té hry vývojáře podpoříš, možná už dostali fixní sazbu a počet registrací nerozhoduje vůbec. Zkus se na twitteru zeptat přímo vývojářů kingdome come, třeba se o tu informaci podělí, ale pochybuji, určitě podepisovali nějakou mlčenlivost…

Tak jako tak pro Epic Store je to jediná šance jak se prosadit vedle mnohem vyspělejší Steam platformy která to s hrami myslí rozhodně mnohem vážněji, je dostupná na mnohem širší škále platforem, vyvíjí vlastní ovladače, vlastní VR helmu, steam link aplikace i hardware pro propojení s obývakovou TV, vyvíjí vlastní aplikační zorahnní PROTON které umožňuje provoz jakékoliv windows hry na kterékoliv jiné platformě, jsou prostě o míle dále než zaostalý a značně omezený Epic Store, tyhle akce jsou jejich jediná šance, ne že by na STEAMU akce běžně nebyly taky viz https://steam­db.info/sales/ a možná ještě zajímavější v celkovém souhrnu.