Rokio

Kdo píše pracovní posudek?

Píše ho přímý nadřízený, nebo zaměstnavatel?

Vydává se vždy při ukončení pracovního poměru, nebo i v jiných situacích?

Předem děkuji za odpověď a přeji hodně zdraví!

Odpovědi
Dochy

Není povinnost psát posudek. Pokud ho někdo vyžaduje, pak si o něj zaměstnanec musí říct. A myslím, že teď se spíše dávají reference – tj. předáš potenciálnímu zaměstnavateli kontakt na někoho zodpovědného z bývalého/stá­vajícího zaměstnání (šéf, personalista) a potenciální zaměstnavatel si v případě potřeby zavolá.
Problém je například v tom, že spousta lidí během hledání nechce aby současný zaměstnavatel věděl o jejich zaječích úmyslech.

Emefej

Zkus přemýšlet. Jsi dělník v továrně, bude psát posudek tvůj mistr (přímý nadřízený), nebo továrna (zaměstnavatel)?

Drap

U každého zaměstnavatele to může být jiné