Visla

Kdo píše obsahy filmů v televizi, myslím to, co běží např. v EPG?

Teď přes prázdniny tam snad najali jako brigádníky žáky 1. stupně ZŠ, protože jsou tam gramatické chyby, nespisovné výrazy a slohově teda taky zážitek. ☹

Odpovědi
mosoj

Tady ne ?
Doplňuji:
Vůbec nejde o odborníky, ale o školství a styl života. Ani dnešní odborníci se neumí vyjadřovat.

talka

To mosoj: to jsem už konstatovala někooikrát; ale tady nejsou odborníci, jako by měli být v mediích, kam už jsem taky psala, ale …
Doplňuji:
Také marně upozorňuji na chybnou výslovnost cizích slov a délek latinských samohlásek – hrách na zeď!

MK44

Taky jsem si všiml, že to u některých společností nejspíš dělá vrátný tak, že něco přepíše z levného tv magazínu. V některých případech to asi za vrátného dělá automaticky nějaký počítač. Zjevně je snad nad finanční nebo organizační možnosti některých stanic pověřit touto duševně náročnou prací někoho s natolik dostatečným základním vzděláním, aby zvládl:

  • jazyk český
  • alespoň přepsat cizojazyčné názvy
  • stručně vyjádřit žánr a základní zápletku filmu nebo téma pořadu
  • neprozrazovat předem obsah hraného filmu, zvláště pak dílu seriálu, do detailu a na několik stránek.
  • uvést u reprízovaných rozhovorů, publicistických pořadů a naučných filmů z oborů, v nichž mezitím došlo k novým objevům, datum vzniku.

Co naplat. Nejsou ani peníze ani lidi.

Nebo že bych byl natolik rozmazlený hnidopišský náročný divák … ?

led

talka,
„odborníci, jako by měli být v mediích“ sú aj tu. Ale sú tu aj „odborníci, jako by neměli být v mediích“ a dávajú odborné mediálne rady. Kde je pravda? …asi vo hviezdách…
mosoj,
máte pravdu, súčasní odborníci, žiaľ, aj mediálni, sa zamerali hlavne na svoju odbornosť a akosi pozabudli na vyjadrovanie sa vo vlastnom jazyku.