annas

Kdo patří mezi nejvýznamnější představitele nejčistšího a nejdokonalejšího římského baroka u nás?

Zemřel 15. února v 18. st. v Praze.
Kterými svými díly se proslavil?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak jelikož nikdo se do odpovědi nežene, tak jsem se rozhodla odpovědět, ale nejsem si jistá,,,chtěla jsem si svoji domněnku ověřit, ale nenašla jsem nikde, kdy se narodil a kdy zemřel,,,,,,ale myslím, že by to mohl být Mathey Jean Baptiste ,,,,
Aha teď koukám, že píšete v 18. století,,,tak nevím,,,ještě mě napadl Matěj Václav Jäckel,,,no jsem vedle jak ta jedle,,,škoda,,,bu­du muset hledat,,

JSEM TAK PITOMÁ…už to vím,,,Matyáš Bernard Braun,,

Teda Annas, to mi dalo zabrat,,,

díla např,,,sv. Ivo, sv. Ludmila,,,atd,,,

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­tyáš_Bernard_Braun
Doplňuji:
No fakt jste dobrá, položit otázku tak jako Vy to umíte, to je fakt masakr,,,já byla úplně mimo. Málokdy se pouštím do odpovědi na Vaše otázky, jelikož jsou vážně těžké, tedy pokud chce člověk odpovědět na vše co se ptáte,,najít jsem to nemohla, napadaly mě už samé kraviny, ale pak najednou mi to došlo,,,nejhorší je, že Matyáš Bernard Braun patří mezi mé oblíbence, obdivuji jeho dílo už dětských let,,,hodně času jsem trávila prohlížením jeho díla,,až to byl úlet,,,,,,tak jsem ho obdivovala,,až se mi podařilo na datum jeho narození porodit dvě dcery v rozmezí 10 let,,no a aby toho nebylo málo, taK nejstarší syn dostal jméno Matěj a má svátek v ten den,,,

Další odpovědi
vagra

Zbývá mi jenom potvrdit,že Kropitko má pravdu že se jedná o
Matyáše Brauna.Byl to český sochař a řezbář tyrolského původu.
Podílel se na výzdobě kostela Sv. Klementa v Klementinu (1714 – 1721), Černínského paláce na Hradčanech a po roce 1712 špitálu v Kuksu, pro který vytvořil na objednávku hraběte Františka Antonína Šporka alegorické sochy představující vrcholnou tvorbu českého baroka.
Dále pak zhotovil náhrobek hraběte Leopolda Šlika ve svatovítské katedrále a pomník císaře Karla IV. v Hlavenci. V roce 1726 pracoval v Betlémě u Kuksu, kde do pískovcových skal vytesal monumentální plastiky.
Braun zemřel 15. února 1738 v Praze, příčinou jeho úmrtí byla tuberkulóza.

Zdroj: http://www.ar­tmuseum.cz/ume­lec.php?art_id=182

annas

Kropítko, děkuji za snahu vyhledat odpověď i za Vaše slova. Těší mě.

kropitko

No fakt jste dobrá, položit otázku tak jako Vy to umíte, to je fakt masakr,,,já byla úplně mimo. Málokdy se pouštím do odpovědi na Vaše otázky, jelikož jsou vážně těžké, tedy pokud chce člověk odpovědět na vše co se ptáte,,najít jsem to nemohla, napadaly mě už samé kraviny, ale pak najednou mi to došlo,,,nejhorší je, že Matyáš Bernard Braun patří mezi mé oblíbence, obdivuji jeho dílo už dětských let,,,hodně času jsem trávila prohlížením jeho díla,,až to byl úlet,,,,,,tak jsem ho obdivovala,,až se mi podařilo na datum jeho narození porodit dvě dcery v rozmezí 10 let,,no a aby toho nebylo málo, taK nejstarší syn dostal jméno Matěj a má svátek v ten den,,,