KubikS7

Kdo opravdu objevil Ameriku?

Nejlepší odpověď
Mapel

Zazněla tu odpověď

Nedávno jsem četl, že nikdo.

A jsme zase u relativity.

Pro indiány nebyla objevena. Ale pro Evropu ji objevili už jmenovaní mořeplavci. Wikingové ji objevili asi už dříve, ale jsou to jen dohady. Vždy se odrážíme od první písemné zmíňky. Kdo byl skutečně první je jen spekulace.

Další odpovědi
chudst

Jsou dokázaní Vikingové – už 500 let před Kolumbem. Ve zdroji je o tom docela hezký článek.

Ale jestli ji z jiných kontinentů objevili třeba i dříve Číňané, Egypťani… to dokázáno není.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/kdo-objevil-ameriku-vikingove-tam-dopluli-500-let-pred-kolumbem-p6f-/igsvet.aspx?c=A101012­_174402_igsvet_tom

WeeBear

Všude se uvádí a všude nás učí Kryštofa Kolombuse, ale posledních pár desítek let se tím opovrhuje. Nikdo však nedokázal určit, kdo přesně ji objevil jako první. Ovšem, zajímavý článek, byť poněkud delší, si můžeš přečíst zde http://www.ce­lysvet.cz/n1190-kdo-objevil-ameriku.php

Jiné zdroje však uvádí Leifa Erikssona, který ji „objevil“ okolo roku 1000, jiné zdroje uvádí Ameriga Vespucciho, který Ameriku objevil 15 let před Kolumbem, bohužel nikdo s jistotou nemůže říct, kdo byl tím prvním,..

gepik

Souhlasím s Mapelem. Co ztoho, že tam někdo byl už před Kolumbem, pro nás a naši dobu ji oběvil Kryštof Kolumbus. Podobné je to i dnes, není důležité kdo oběví vynález, ale známe toho, kdo si ho nechal patentovat.

Drap

Otázkou je, co považujeme za objevení, Historickým faktem je že před 15000 – 20000 léty př.n.l. přešli lidé do ameriky přes Beringovu úžinu a postupně ji osidlovali. Dalšími objevitelé byli zřejmě dávní mořeplavci.

nesnasims

Nedávno jsem četl, že nikdo.Prý už byla osídlena 20 000 let

iwetax

To sice nevím, ale je mi jich líto, když si představím jak tam pro indiány jezdili lodě a odvezli je jako otroky. Vžyť to muselo být strašné. Jen si to představte , být v jejich kůži.

Ella

osídlená byla dlouho před příchodem Evropanů. Nejdříve Vikingové. Ale jako první zaznamenaný objevil Ameriku v roce 1497 Amerigo Vespucci, po kterém je taky kontinent pojmenován, přistál s lodí v jižní části severní Ameriky, proplul mezi Kubou a Floridou a byl tam o rok dříve než Columbus.

Název kontinentu po Vespuccim je sporný, ale je to jedna z nejlepších teorií a také nejvíce rozšířená.

Zdroj: wiki

nikolenka25

Jako první Ameriku navštívily Vikingové takže jsou první kdo ju objevil ale nedali to najevo.. potom kolumbus mno.. :D