autacek

Kdo nese odpovědnost za stav, že jsme se za rok nebyli schopni nachystat tak, aby nemusela probíhat selekce pacientů?

Pod současným vedením státu 1 000 000 000 0­00,00 Kč státní rozpočet navíc mínus a teď toto?

Nejlepší odpověď
Herjulfson

Nevím kdo všechno za to může, ale určitě to budou i ti co nepochopili jak mají mít správně nasazenu roušku, nebo že ji vůbec musí mít, ti co alespoň na pečivo v obchodech nepoužívají rukavice, ti co nutně musí mezi lidi za zábavou, nebo třeba ti co neví kolik jsou dva metry … Asi to nejsou všechny důvody, ale těchto viníků u nás bude pravděpodobně několik milionů. Čemu se ovšem divit, když hlavouni káždou vodu a sami … to je opravdu hanba.

Další odpovědi
Justin1

Odpovědnost nesou ti, kteří uvažují primitivně a považují za správné zaplatit bezpečností a zdravím mnoha lidí za kousek pohodlí pro sebe.

Odpovědnost nesou ti, kteří si naivně představují, že si mohou dovolit prohlubovat krizi, když z toho budou mít kousek prospěchu pro sebe, a čekají, že to za ně někdo vyřeší.

Odpovědnost nesou ti, kteří se mylně domnívají, že když dělají blbosti, které jim nikdo neprokáže a za které je nikdo nepotrestá, tak se vlastně nic nestalo a je to v pořádku.

Je čas začít se chovat vyzrále a uvědomit si, že největší trest nás čeká od samotného viru, ne od nějakých policajtů, kteří nás mohou chytit při nedodržování opatření. U policajtů je šance, že projeví lidský přístup, ale hlavním soudcem tady je virus a od něj se nedá čekat žádný lidský přístup, od něj musíme čekat jenom tvrdý nekompromisní přístup, takže těžko proti němu uspějeme, když budeme měkcí.

zjentek

Nikdo. Taky bychom se mohli zeptat, kdo nese odpovědnost za stav, kdy trčím v koloně jako mamlas a i po tolika letech „trafficu“ jsme se na to nabyli schopni NACHYSTAT! Přece vozovka není nafukovací, stejně jako špitály.

Více vozovky? Více špitálů? No tak se jinde vyloupne jinej problém. Je nás moc a všichni chceme existovat, tečka.

plebs

Selekce je porušování Listiny základních lidských práv a tím Usnesení České národní rady č. 2/1993 Sb., článek 1 Lidé jsou svobodní v důstojnosti i právech. Základní práva jsou nepromlčitelné a nezrušitelná.
Tam, kde lékař selektuje je to porušení Listiny, rovněž tak pokud selekci nařídila vláda nebo ministerstvo.
Elitní právníci, Senát, Parlament Ústavní soud by měl uvést selekci do správné právní normy, neb upravit Listinu.
Jinak se budou aktivisté přivazovat k nemocnicím ke krematoriu k Ústavnímu soudu a pod.

ivzez

Nikdo. Ptát jste se měl „Co nese odpovědnost?“

Korona virus, který „kupodivu“ mutuje (snaží se „přežít“) a stává se agresivnějším (snáze a rychleji se šíří).

__________

Doplňuji:
Částečně za to odpovídá i Nečasova vláda, která zrušila řadu nemocnic.

Ametyst

Globální panáci naplánovali Velký reset, ať to stojí, co to stojí. Tak ho tady máme. Vlády jen poslušně panáčkují. See Summit G7, Ekonomické forum Davos, Klaus Schwab, a jiná klíčová slova.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Ten výčet nul dost říká o tazateli – normální je napsat 1 bilion. Mimochodem údaj není pravdivý, deficit je plánovaný na půl bilionu, i když nepochybuju, že nejhorší ministryně financí, jakou jsem kdy měli, toto číslo překoná.

autacek

@Pepa25 Ano, půl bilionu již druhý rok, za jeden rok trvající pandemie, to je v součtu jeden bilion. Je to takové číslo, že si jej běžný smrtelník nedovede ani představit, proto ty nuly, aby se snad alespoň někomu rozsvítilo. Jak to tak ale vypadá, tak nikdo za nic nemůže, nikdo nenese žádnou odpovědnost, všechno je v pořádku atd…

elkon

plebs – nick hovoří za vše, takových vypatlanců více, tak už jsme vymřeli. Stav nouze, nebo stav ohrožení ti asi také nic neříká. Jde o zdraví, nebo o kecy.

plebs

Elkon možná máte jiné informace, ovšem je stav nouze, ohrožení a válečný stav v těch dvou prvních nelze jednat jako ve válečném stavu. A jinak podívejte se na carské Putinovské Rusko jde tam o lidská práva o život jednomu revolucionáři Navalnému a jaký je humbuk i paní Česká Eurokomisařka se do toho vložila. A ČR kde vláda není schopna ochránit slušnou většinu proti zlomyslném vlekařům, lyžařům, hospůdkářům a všem antirouškařům je to fuk. A to bojujeme opět o mistra světa na počet obyvatel jsme ve smrtnosti třikrát horší než v Rusku.