zjentek

Kdo nese (a dále doufám PONESE) odpovědnost za stav světa?

Pokud dojde k fatálnímu kolapsu našeho světa, kdo by TO měl podle vás schytat a být trestán za zkázu? Všichni vidíme, že přichází. Někteří nemůžeme dělat nic, byť by chom sebevíc chtěli. Někteří konat mohou, ale nekonají.

Souhlasíte s názorem, že by to měli schytat VŠICHNI, kdo měli tu možnost manipulovat lidstvem a přímo ovládat jeho rozhodování a konání?
(O koho se jedná doufám není nutný vypisovat, namátkou za „TYTO VŠECHNY“ zmiňme třeba prince Harryho, nově samozřejmě i s tou jeno PRINCEZNOU!)

Proč já mám mít ozonové ďoury, málo čistý vody a vzduchu a Antarktidu bez leda, když JÁ bych to nikdy V ŽIVOTĚ nedopustil?

A ještě související otázka: Proč lidé dělají z jednoduchých (často primitivních) věcí složité?

Trest za zkázu.

Nejlepší odpověď
Drap

Následky ponesou všichni bez rozdílu ať mohli manipulovat a rozhodovat, nebo ne. Nejdříve to odnesou ti, co do toho neměli co mluvit a potom teprve zbytek.

Další odpovědi
Kepler

Konkrétní osoba nebo společnost nemůže nést zodpovědnost. My VŠICHNI jsme vinni. Kdo hodí kamenem? Kdo nevyužívá komfortu civilizace? Už jsem tady jednou napsal jak si Mars povídal se Zemí. Jak se máš Země? Ále jsem nějaká marod, mám Člověka. To nic, to tě brzy přejde…

ivzez

Nechtěla jsem odpovídat, ale když čtu odpověď nejmenovaného
uživatele, je mi naprosto jasné, kdo za všechno může, a kdo má
na všem největší podíl odpovědnosti.

Jsou to lidé, kteří dodnes nepochopili princip demokracie,
lidé, kteří jiným upírají právo volby (a to včetně případné chybné volby),
lidé, kteří „mají patent na rozum“ a podle nichž jsou všichni ostatní
hlupáci, kteří by neměli volební právo…

Howgh…

Poznámka:
Nepřestane mne překvapovat, jak málo jsou někteří lidé tolerantní.

anonym

Nesouhlasím, především proto že ti kteří se sebou nechávají snadno manipulovat tu odpovědnost nesou největší, budiž příkladem všichni dnešní hltači a sdíleči fake news, voliči naprosto neschopných populistických panáků do nejvyšších vladních pozic typu Zeman, Okamura a spol. … tito obyčejní, kteří mají často plnou hubu řečí o tom jak jde svět do kopru nesou za jeho stav jednoznačně svůj díl odpovědnosti.