Anonym*

Kdo nemůže být vyloučen kvůli podjatosti?

Dobrý den. Mám otázku ohledně podjatosti. Při samostudiu jsem se dostala k tomuto pojmu. Na konci učebnice jsem našla jednu otázku, a to: Kdo nemůže být pro podjatost vyloučen? A k tomu čtyři možnosti: ministr, vedoucí odboru krajského úřadu, ředitel odboru ministerstva a vedoucí odboru městského úřadu. Z těch znalostí, co jsem se do teď sama naučila, si myslím, že odpověď je: vedoucí odboru městského úřadu, vedoucí odboru krajského úřadu a ministr. Prosím mám to dobře? Nebo je to úplně jinak? Prosím o radu, ať to ve škole umím dobře. Děkuji předem

Odpovědi
Pepa25

Podle mě je jen jedna odpověď správná. A dá k ní dojít dvěma způsoby: buď úvahou, o čí podjatosti by neměl kdo rozhodnout nebo nahlédnutím do §14 odst. 7 správního řádu.