ptáč

Kdo nemá nic, tomu se nic neporouchá. Jsou Somálci bohatí?

Oni chudí nemají poruchové telefony, takže je nepotřebují opravovat, neutratí za nic, takže ušetří. Nejsou bohatí?

Nejlepší odpověď
annas

Být bohatý je subjektivní pocit. Teoreticky jsou Somálci bohatší, protože luxusní telefon odčerpává peníze. To u nich nehrozí. Jenže kdyby jsou chyby ..
Ale z pohledu nedostatku, třeba jídla, určitě bohatí nejsou. .

Beru to tak, že bohatství se nedá měřit jen penězi nebo tím, co vlastním cenného. Neznám zase tolik Somálce, ale domnívám se, že i když jsou chudí, jejich bohatství je ve vzáemném soužití, , soudružností ve vztahu k ostatním atd.. V tom je rozdíl mezi mini a našimi lidmi. Z těch se stávají narcisté, sobci, individualist kteří závidí i nenávidtí. Hrabou na svém písečku, bez smyslu pro povinnost a třeba i bez ohledu na možnost postihu.

Takže být bohatý = být šťastný, být svobodný . I když netvrdím, že peníze nejsou k životu třeba. … Měly by být ale prostředkem, nikoliv cílem …

Další odpovědi
marci1

Penězi ne. Ale proč my, Evropané toužíme jen po majetku, penězích ? Být bohatý může být člověk, který žije duchovním životem, je bohatý tím, že žije, že má rodinu, přátele. Čím méně peněz, tím „bohatší“ a šťastnější život. 🙂

ptáč

Marcione@ 🙂