JájsemRaibek

Kdo nebo co mi změnilo nastavení času v počítači?

Včera než jsem šel spát jsem si ještě „proběhl“ některé stránky v pc a jak mi sjeli oči dolu, tak se podivuji nad tím, že už je úterý 0:20. Zalekl jsem se, podíval na telefon, ostatní hodiny a ve skutečnosti bylo pondělí 23:20 hodin.
Po změně času minulý týden se čas sám přenastavil a vše bylo OK až tedy včera se to najednou posunulo. Co by mohlo být příčinou?
Windows 8.1, řádně aktualizovaný atd.

Nejlepší odpověď
annas

Jsem laik, ale nedávno se mně stalo totéž, hodiny se zpožďovaly, nejdříve jsem upravila v nastavení, , ale stále hodiny nefungovaly tak, jak by měly.

Bylo to baterkou. Známý vyměnil a hodiny se polepšily ukazovaly správný čas.

--
Našla jsem toto
„Pokud se vám po každém zapnutí počítače zobrazí hláška o špatném času a datu, pak je na vině špatná baterie, která má tyto hodnoty uloženy. Jak ji vyměnit popisuje tento článek. atd. “

https://www.cis­tepc.cz/jak-vymenit-baterii-v-pocitaci/

Další odpovědi
Roman71

Tohle se mi ve Windows stává běžně. Je to způsobené tím, že ne vždy správně funguje synchronizace s NTP servery. Je jich tam v nastavení na výběr celkem 5 a ani u jednoho není synchronizace tak spolehlivá právě jako zmíněný přechod na letní/zimní čas.

Edison

Zkontroluj nastavené časové pásmo a NTP server.

anonym

před výměnou baterie na základní desce zkuste jen v nastavení změnit NTP servery na tik.cesnet.cz a záložní na tak.cesnet.cz … ty by mohly fungovat spolehlivěji.

Edison

Chce to si o NTP serverech něco počíst. Český primární provozuje právě NIC.CZ. Sekundární doporučuji nastavit od zcela jiného poskytovatele. Ty jsou zase závislé na NIC.CZ. Další v počadí provozují někteří poskytovatelé připojení k internetu a další může běžet např. na vlastním domácím routeru. Pro případ výpadku primárního systému. Proto to tak taky je.

Edison

NTP serverů je mnoho, nikoli jen pět. Jen si vybrat a přepsat. Já používám české NTP servery, které provozuje např. správce domény .CZ, kterým je NIC.CZ. Více viz GOOGLE.

Roman71

Jasně, že na internetu je NTP serverů spousta.
Já myslel těch pět výchozích, které jsou na výběr v nastavení synchronizace času přímo v operačním systému Windows.

Edison

Si je prostě přepiš. 😉