Avatar uživatele
Pokročilý

Kdo ,nebo co je Bafometa?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Našla jsem jen výraz Bafomet.

Symbol Bafometa používali templári ako znázornenie satana.
Dobou niesol rôzne mená ako napríklad: Kozoľ z Mendesu, Čierny kozoľ, Judášsky kozoľ, Kozoľ - Obetný baránok, ...
Bafomet predstavuje sily pekiel, spojené s pohlavnou plodnosťou kozla.
Vo svojej čistej podobe zachytáva pentagram ľudskú postavu v päťcípej hviezde. Tri vrcholy hore, dva smerujúce dolu - ktoré symbolizujú duchovné založenie človeka.
V satanizmu sa pentagram tiež užíva, ale satanismus predstavuje telesné pudy člověka, teda protiklad duchovnej stránky, používa sa prevrátený - tým dokonale zodpovedá hlave kozľa.
Rohy, predstavujúce dualitu, sú vzdorne vystrčené dopredu, dalšie tri cípy smerujúce dolu symbolizujú poprenie sv. trojice. Hebrejské znaky vo vnútornom kruhu symbolu pochádzajú z magického učenia Kabaly, vytvárajú slovo Leviathan, had z vodnej priepaste ztotožňovaný so Satanom.
Tieto znaky zodpovedajú piatim vrcholom obrátenej hviezdy.

http://hell-house.blog.cz/…
--
Etymologie slova Bafomet je nejasná a existuje více výkladů. První užití slova ukazuje na zkomoleninu muslimského proroka Mohameda starofrancouzsky Mahomet.[1] Další varianta počítá s tím, že jde o spojení dvou řecký slov bafé a metis a znamená tak křest ohněm.
Bafomet je jméno nejasného původu i etymologie. Je znám jako údajná modla, kterou měli údajně uctívat templáři, přičemž podoba této modly je také nejasná. Templáři Bafometa během procesu popsali jako vousatou hlavu děsivého vzezření. Jelikož tyto modly nebyly nalezeny a výpovědi templářů v procesu se různily, napomáhá tato informace myšlence, že tyto modly nikdy neexistovaly a že všechny tyto výpovědi byly vynuceny na mučidlech. Dnes se většina lidí včetně historiků přiklání k závěru, že proces byl vykonstruovaný. Nicméně v 19. století byly konspirační teorie související s templáři populární. Tyto teorie ustálily podobu Bafometa, tak jak ji ve svém díle Dogme et Rituel de la Haute Magie nakreslil Eliphas Lévi - tj. podoba mendéského kozla sabatu, byť se tato podoba s popisem templářů rozchází. V této podobě se jedná o okřídlenou bytost s hlavou kozla s lidským tělem, rukou ženy a rukou muže a rozštěpenými kopyty. Na hlavě je kromě rohů také zapálená pochodeň. Samotný Bafomet ukazuje na dva srpky měsíce, přičemž na pravé ruce má napsáno latinské slovo SOLVE a na levé COAGULA. Dnešní satanisté obecně považují Léviho Bafometa za zpodobnění ďábla, ale Lévi zamýšlel Bafometa zpodobnit spíše jako starodávného pohanského boha plodnosti (jsou zde i jisté analogie se starobylým keltským bohem Cernunnem).

Postava Léviho Bafometa se objevuje i v populární kultuře, kde se využívá jeho asociace s tajemnem a mýty, například v sérii počítačových her Broken Sword, nebo v románu Dana Browna Šifra mistra Leonarda.

http://cs.wikipedia.org/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Bafomet
● diabol, ktorý sa zjavuje v podobe ohromnej mačky.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne.php ?dotaz=Bafomet

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.