Avatar uživatele

Kdo,nebo co byl(o) TALOS?

Fantazii tedy mohli rozdávat.Ti dříve žijící.
Nebo ne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Kromě toho, co uvedl Rynek a Annas, se názvem RIM-8 Talos označovala americká dvoustupňová námořní protiletadlová řízená střela dlouhého dosahu z doby studené války.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/R IM-8_Talos

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Talós se v řecké mytologii vyskytuje přinejmenším dvakrát, a to jako dvě zcela odlišné postavy.

Talós - měděný obr, který na Diův příkaz střežil ostrov Krétu. To je jediné, co je o něm známo, jeho původ vysvětlen není. Zeus ho pověřil hlídáním přístavu pro krále Mínóa, aby jej chránil před nepřátelskými nebo nežádoucími osobami. Když například chtěli Argonauti na své cestě z Kolchidy nabrat zásoby pitné vody, odmítl je Talós a neuznával ani stav nouze ani to, že Argonauti chtěli bez prodlení přístav zase opustit.

link:

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/T al%C3%B3s


Avatar uživatele
Zlatý

Talós byl podle jedné legendy stvořen na objednávku boha Dia božským kovářem Héfaistem. Zeus si přál dokonalého oddaného a neúplatného strážce a ochránce pro svoji milenku Európu, kterou měl ukrytou na Krétě. Kdepak takového vzít? A tak vládce bohů požádal svého syna, aby mu strážce stvořil. Pro Héfaista to zřejmě nebylo nic těžkého, vzal měď a koval a koval. Vykoval obrovské monstrum v podobě člověka. Tento obr mohl žít díky kouzelné tekutině, která proudila v jeho jediné žíle. Tato žíla se uzavírala měděným hřebem v místě obrova kotníku.

Talós se prostřednictvím zvláštní tekutiny mohl pohybovat a vykonávat rozkazy, bez ní byl hromadou šrotu. Což dokázala kouzelnice Médeia, která z obra životadárnou tekutinu vypustila. Ještě než Talós takto bídně skončil, byl nejdříve předán Diovi. Až ten mu přikázal chránit bezpečí Európy. A od té doby až do svého zničení měděný obr hlídal pobřeží Kréty. Nevítaným cizincům zabraňoval v přistání na ostrově sprškou neuvěřitelně velkých kamenů. Dokonalý a řízený strážní automat – jistě vás právě napadlo. Nebo prostě android - hračka pro zhýčkanou ženu...

2. Talós z Athén - je známý z báje o Daidalovi, proslulém athénském staviteli, sochaři a vynálezci. Talós, zvaný též Perdix (viz Ovidiovy Proměny, osmá kniha) byl Daidalův synovec, jeho mladý žák, který - ke své smůle - byl ještě nadanější a šikovnější než sám mistr. Již ve dvanácti letech prý vynalezl pilu nebo třeba hrnčířský kruh a soustruh. Daidalos to nepřenesl přes srdce a hocha se zbavil, ze žárlivosti ho svrhl s athénské Akropole. V pádu ho zachránila Athéna, bohyně všech řemesel a umění, proměnila ho v koroptev.

http://cs.wikipedia.org/…

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:ycLdiEF 4Z8EJ:jita.czweb.org/cokdyz/an droidy-titulni.htm+Kdo,nebo+co +byl(o)+TALOS%3F&cd=1&hl=cs&ct =clnk&gl=cz

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.