Kdo,nebo co byl(o) TALOS?

Fantazii tedy mohli rozdávat.Ti dříve žijící.
Nebo ne?

Nejlepší odpověď
kropitko

Kromě toho, co uvedl Rynek a Annas, se názvem RIM-8 Talos označovala americká dvoustupňová námořní protiletadlová řízená střela dlouhého dosahu z doby studené války.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RIM-8_Talos

Další odpovědi
rynek878

Talós se v řecké mytologii vyskytuje přinejmenším dvakrát, a to jako dvě zcela odlišné postavy.

Talós – měděný obr, který na Diův příkaz střežil ostrov Krétu. To je jediné, co je o něm známo, jeho původ vysvětlen není. Zeus ho pověřil hlídáním přístavu pro krále Mínóa, aby jej chránil před nepřátelskými nebo nežádoucími osobami. Když například chtěli Argonauti na své cestě z Kolchidy nabrat zásoby pitné vody, odmítl je Talós a neuznával ani stav nouze ani to, že Argonauti chtěli bez prodlení přístav zase opustit.

link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tal%C3%B3s

annas

Talós byl podle jedné legendy stvořen na objednávku boha Dia božským kovářem Héfaistem. Zeus si přál dokonalého oddaného a neúplatného strážce a ochránce pro svoji milenku Európu, kterou měl ukrytou na Krétě. Kdepak takového vzít? A tak vládce bohů požádal svého syna, aby mu strážce stvořil. Pro Héfaista to zřejmě nebylo nic těžkého, vzal měď a koval a koval. Vykoval obrovské monstrum v podobě člověka. Tento obr mohl žít díky kouzelné tekutině, která proudila v jeho jediné žíle. Tato žíla se uzavírala měděným hřebem v místě obrova kotníku.

Talós se prostřednictvím zvláštní tekutiny mohl pohybovat a vykonávat rozkazy, bez ní byl hromadou šrotu. Což dokázala kouzelnice Médeia, která z obra životadárnou tekutinu vypustila. Ještě než Talós takto bídně skončil, byl nejdříve předán Diovi. Až ten mu přikázal chránit bezpečí Európy. A od té doby až do svého zničení měděný obr hlídal pobřeží Kréty. Nevítaným cizincům zabraňoval v přistání na ostrově sprškou neuvěřitelně velkých kamenů. Dokonalý a řízený strážní automat – jistě vás právě napadlo. Nebo prostě android – hračka pro zhýčkanou ženu…

2. Talós z Athén – je známý z báje o Daidalovi, proslulém athénském staviteli, sochaři a vynálezci. Talós, zvaný též Perdix (viz Ovidiovy Proměny, osmá kniha) byl Daidalův synovec, jeho mladý žák, který – ke své smůle – byl ještě nadanější a šikovnější než sám mistr. Již ve dvanácti letech prý vynalezl pilu nebo třeba hrnčířský kruh a soustruh. Daidalos to nepřenesl přes srdce a hocha se zbavil, ze žárlivosti ho svrhl s athénské Akropole. V pádu ho zachránila Athéna, bohyně všech řemesel a umění, proměnila ho v koroptev.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ta­lós

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:yc­LdiEF4Z8EJ:ji­ta.czweb.org/cok­dyz/androidy-titulni.htm+Kdo,ne­bo+co+byl(o)+TA­LOS%3F&cd=1&hl=cs&ct=cln­k&gl=cz