Kdo nás ještě nemá rád?

http://www.od­povede.sk/otaz­ky/viete-comu-sa-v-polsku-hovori-cesky-film

Odpovědi
Miroslavst

pokud by existovaly válasz, tedy valasz.hu tak i tam by se někdo našel.

PostApMan

Význam spojení „český film“, není jen v Polsku, obecně jsme po celé Evropě (a nejhůře snad v USA) proslavení jen negativními hodnoceními. Naše filmy se málokdy dostanou dál než na východ Evropy.

jediné filmy které tzv. „prorazily“ jsou : T.M.A., Normal, Jak jsem obsluhoval anglického krále a Kájínek (za poslední dobu)
A tím prorazili není myšlená bůhví jaká úspěšnost – pouze to že o nás někde v USA někdo zakopl a vydal na DVD nebo pustil v nějakém zapadlém kině.
Máme vlastní styl filmů, který se prostě líbí jen nám. Jediné co nám ze „západu“ můžou závidět je originalita (kterou filmy z USA moc často neoplývají).

Celou tuto problematiku můžete luštit na imbd.com čtením komentářů a hodnocení u našich filmů.

Abych odpověděl na otázku – rád nás nemá asi vysloveně nikdo :D

FOG

Osobne jsem tady videl v televizi na obycejnem programu nase filmy jako „Ostre sledovane vlaky“ nebo „Tmavomodry svet“.
Samozrejme me to jako vlastence potesilo,jakoz i filmy s Janem Triskou,Karlem Rodenem,Paulinou Porizkovou,ci Herbertem Lomem a jinymi.

kablik

jaký polský film se u nás naposled promítal? nějak mi to asi ušlo…

PostApMan

Je asi vzájemné :D