Nerevarin

Kdo napsal tento citát? Viz doplnění.

" Lidé kteří se nazývají humanisty, ochránci svobod a antifašisty se jednoho dne stanou sami fašisty a potlačovatele svobody slova"

Přesné znění si nepamatuji, ale takhle nějak to zní. Měl jsem za to, že to řekl W.Churchill, ale mezi jeho citáty jsem to nenašel. A souhlasíte s tím citátem? Já ano. Zrovna v dnešní době, kdy vládne politická korektnost a represivní tolerance, je to cítit. Pokud nesouhlasíte s levicovým, nebo zeleným politickým spektrem, které hájí příliv uprchlíků a multikulturalismus, jste označeni přinejmenším za nacionalistu. Dnes už ani nemůžete hájit svoje kořeny, kulturu a zemi, aniž byste nebyli označeni za rasistu a neonacistu. Zkrátka jiné než jejich vidění světa je smeteno stigmatizací tak hrozivých pojmů jako je rasismus a nacismus. Přesto, že vůbec nemusí jít o rasismus, ale jen o přirozený přírodní pud hájit svoje zájmy a prostředí.

Drap: Takže Strana zelených s Matějem Stropnickým, či třeba Dienstbier z ČSSD nic takového nehájí? A třeba sociální demokracie ve Švédsku také ne? Pokud se pletu, rád se něco dozvím.

Nejlepší odpověď
cynique

Originál kolující na netu zní: „The fascists of the future will be called anti-fascists“.
Fašisté budoucnosti budou sami sebe nazývat antifašisty.
Potíž je v tom, že Winston Churchill Society odmítla tvrzení, že by toto Churchill řekl. Tudíž je to fake citát, autor je „noname“.

Realita dneška je, že máme dva druhy fašistů: fašisty a antifašisty. Ani není nutné čekat na nějakou budoucnost. Podle mne se nepleteš, vidíš to čistě.

Další odpovědi
Drap

Máš to popletené. Podle mne, to co píšeš, že levicové a zelené politické centrum hájí příliv uprchlíků, považuji za nesmysl.

zjentek

Nevím jistě, mám sklerozu, ale možná jsem to a nebo něco podobnýho napsal já.

Kelt

Nevím, výklad může být různý.