Kdo namluvil krtečka?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já bych řekla, že krteček přeci nemluvil a jen vydával zvuky

Při výrobě druhého dílu Krtek a autíčko (1963) se rozhodlo, že další animované příhody budou bez komentáře a krtek bude vydávat pouze zvuky podobné dětskému žvatlání. To namluvily malé dcerky Zdeňka Milera, jejich „Jů“,„Tady, tady“ a „Pá pá“ časem zlidovělo. V průběhu let doznala změn i podoba hlavního hrdiny a jeho přátel: myšky, ježka, zajíce a žabky. Miler krtečkovi zkrátil čumáček a hlavu a oči mu zvětšil tak, že zvířátko proporčně připomíná malé dítě.

podle Lidovky.cz