autacek

Kdo nakoupí a zajistí základní životní potřeby všem lidem co budou muset zůstat povinně po návratu z Itálie v karanténě?

Můžou do obchodu? Pro děti do školy? Kdo vykompenzuje zvýšené mzdové náklady zaměstnavatelů? Kdo to zaplatí živnostníkům, že nemůžou podnikat a plnit další zakázky, z čeho mají žít?

Nejlepší odpověď
Edison

Asi nevíš, co znamená slovo „karanténa“. A tato je NAŘÍZENÁ!!

Dále: Kde jsi to zaslechl? V bedně? V novinách? Na netu??? Máš těch informací málo? Jde ti to jedním uchem tam a druhým ven??? Tady nikdo neví víc, neš BUREŠ!!!!

Takže… HLOUPÁ OTÁZKA!!!

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nikdo (doufám) !!! můžou si za to sami !!! už několik dní vláda radí: nikam necestovat, takže je to jejich problém !!! a mimochodem, nebej jich, tak ostatní profese můžou normálně pracovat a ne si teď ničit zdraví, jelikož jsou roušky na příděl https://www.fa­cebook.com/www­.garazovelako­vani.cz/videos/211536896­657431/ …

… jo, a ještě bych jim nechal zaplatit náklady na léčbu a karanténu těch, co se díky jim (sobcům, co mysleli jen na své pohodlí) nakazili …

Mc Merkurion

extra pro tazatele: „V případě, že si tak Češi potřebují obstarat léky, potraviny anebo jiné potřeby, musejí k tomu využít donáškové služby, anebo poprosit příbuzného. V případě, že není možná ani jedna z variant, měli by všechno důležité sehnat ještě před uvalením karantény, ihned po návratu z postižené oblasti.“ >>> a i jiné pokyny jsou všude na všech webech, takže předpokládám, že to říkali i v televizi …

autacek

A ODPOVĚĎ NA OTÁZKU???

Alesh

Tu nečekej, jen snůšku arogantních a namachrovaných exhibicí. 🙂

Mc Merkurion

… a proč by se o ně měl někdo starat ??? je to někde nařízený ??? ne, nejni a tak to má být, tak je to správné !!! … když marodíš, a nemáš vycházky, taky ti stát přidělí opatrovníka ???

autacek

Ty jsi asi debil, řada lidí byla v Itálii služebně, mají doma malé děti, nemají nasyslené zásoby na měsíc, jako ty. Ptám se na praktické řešení, jestli mají zdechnout, to jim radíš? Hovado!

Mc Merkurion

… ještě jednou, karanténa je nemocenská, je potřeba dodržovat léčebný režim a v čem se to liší od tohot případ: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-resit-situaci-kdy-jsme-vsichni-nemocni-a-nekdo-by-mel-jit-nakoupit#discussion … v ničem, jen v tom, že lidi opravdu postoupili riziko a věděli do čeho jdou, tak sakra, proč se o ně má starat stát !!! je snad věcí každého, aby si to zajistil, měli na to myslet před tím, takže hovada jsou oni a ty, když se jich zastaváš !!!

Mc Merkurion

… ano, odpověď jsi dostal: při nemocenský se mne taky nikdo neptá !!! a pokud vím, tak zatím z těch 18 tam byl služebně jen jeden !!! tak z nich nedělej chudáčky !!!

Edison

Klid… Podívej se na Auťáčkovo argumentační schopnosti… Nestojí za to. Prdne ti cévka a budeš tahat nohu…

Mc Merkurion

… mně nehrozí, sem držák, jen tak mne něco nerozhodí, ale dík za starost …