Miroslavst

Kdo nabízí tykání? starší mladšímu nebo jak to je?

Dnmes tu bylo řečeno, že si někdo s někým nepotykal.
Tak by mě zajímalo jak to tedy je.
Všem kterým je méně než 41 nabízím tykání.
Jak to tedy je?

Doplňuji:
Se vás neptám, stejně vám budu tykat :D:D

Nejlepší odpověď
anonym

podle toho o koho se jedná,pokud si chce tykat muž se ženou,tykání vždy musí nabídnout žena a to bez ohledu kdo je starší,jinak pokud jsou oba stejného pohlaví,tak to nabízí starší mladšímu,jiné je to v práci,ten který je výš postavený tudíž náš nadřízený má právo nabídnout tykání,podřízení jej nenabízí

Další odpovědi
BEAES

Ano starší- mladšímu, žena- muži.

aramah

Já nemám problém, kdo chce tak prosím.......

kapka

No to je fakt, Miroslavst většinou tyká. Mně taky od začátku tykal a já mu vždycky poctivě jako staršímu vykala. Ale s tím je teď konec! Ty, ty,ty! 😁

hanulka11

Já byla nařčena z tykání , klidně mi tykejte jsem starší

Mili @

Klidně si tykej i se mnou…AČ JSEM STARŠÍ!!!
😁
Však už jsem spolu mluvili…
😁

panenka

Mě můžeš normalně tykat

anonym

Ještě bych dodal,že nabídku k tykání dává i nadřízený k podřízenému.

led

Odpoveď Buraka je presná.
Spôsob oslovovania je rôzny podľa národných zvyklostí. V angličtine je to jednoduché tam je len tykanie plus oslovenie menom, priezviskom, alebo titulom. V nemčine máte tykanie a onikanie.
U nás v práci sa bežne používa vykanie a oslovenie menom. Vykanie určuje určitý odstup od osloveného. Nie nadarmo sa nehovorí:
ľahšie je povedať ty vole, než vy vole.
Ale hlavné je ani nie tykanie alebo vykanie, ale spôsob oslovenia, slušnosť.

verka

Tykám, protože odpovědi mi taky tykají. Občas se to dá podle autora otázky vydedukovat. Musím ale přiznat, že některým bych nejraději onikala a říkala výsosti.

GM

Tykám tomu, kdo je mi sympatický, doufám, že to nikomu s vás nevadí. Já jsem ráda, když mi tykáte, přestože jsem asi většinou starší.