michalds

Kdo myslíte, že nakonec vyhraje v ekonomické válce?

https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/cla-obchodni-valka-trump-cina.A190823_162­717_ekonomika_fi­hína

USA nebo Čína?

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi nikdo, odskáče si to to zbytek světa.

Další odpovědi
led

Skončí to vzájomným kompromisom medzi oboma štátmi. Z tejto vojny ostanú porazení spotrebitelia produkcie oboch sporiacich sa ekonomík.

Ametyst

Ekonomické války se vedou neustále a kdekoli. Záleží na tom, jaké zadání zrovna pisalkove dostanou, aby vyrobili dojem, ze jiná než obchodní válka mezi USA a Čínou neexistuje.
Myslím ze ustoupí obě strany. Číně se státní podporou podnikání nelze konkurovat volným trhem. To štve Trumpa nejvíc, a kdo se mu může divit?

aliendrone

Obvykle vyhrává ten silnější, což je v tomto případě čínská ekonomika. Neboj nic, tohle se přežene a nějak se domluví. Globální ekonomické zájmy jsou silnější a nakonec si prosadí svoje, ať se jakékoliv vlády staví na hlavu sebevíce. To víš, vlády jsou takové či makové, ale už zítra tu být dotyčná vláda už NEMUSÍ. Peníze ale URČITĚ zůstanou. ;) :)

michalds

oprava, správný link: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/cla-obchodni-valka-trump-cina.A190823_162­717_ekonomika_fih

Ambrosios

To máš fuk, na ty odkazy v otázkách kliká tak jeden z 20. A jen jeden z 60 si to pozorně přečte a objektivně odpoví… Ostatní odpoví jen z principu, zaujatosti, či „nadhledu,“ který si myslí, že mají.

Kepler

To máš pravdu, někdo dokonce odpovídá na něco jiného, než co je obsaženo v základní otázce…