kdo může za výluku

cestu do práce mi dnes hodně prodloužila výluka na trati a objížďka trati autobusem. Paní průvodčí v jízdě kdy jsme pokračovali vlakem byla sice velmi milá a ochotná a všem se omlouvala, ale přesto se našel pán, který jí vynadal a nadával na České dráhy. A ona mu řekla, že za výluku nemůže ani ona ani České dráhy a že ony si výluku nevymyslely.

kdo tedy je za výluky zodpovědný?

Nejlepší odpověď
panenka

NA TVAŠÉM MÍSTĚ BYCH SE SKUSILA ZEPTAT AŽ VYSTOUPÍTE NA DRÁZE.I KDYŽ ZA TO ONI NEMŮŽOU PRAVÝ DŮVOD BY ZNÁT MĚLI PROTOŽE NA KAŽDOU ZMĚNU POKUD SE TO TÍKÁ I ČD BY O TOM MĚLI BÝT INFORMOVÁNI.PRŮ­VODČÍ NEMÁ CENU NADÁVAT PROTOŽE TÁ POUZE KONTROLUJE CESTUJÍCÍ VE VLAKU

Další odpovědi
KOLMIX

Výluka není nikdy věc příjemná, ale obviňovat z ní dopravce (ať už ČD či kteréhokoliv jiného) je opravdu jen „brečením nad špatným hrobem“.

Už téměř 7 let patří koleje Správě železniční dopravní cesty, tedy státu a je to právě SŽDC, která má nasvědomí všechny výluky! Ale protože se o veškerou infrastrukturu, tedy nejen koleje, ale i troleje, zabezpečovací zařízení, okolí trati, přejezdy, atd. atd. atd. musí pečovat, bez výluk to prostě nejde a nepůjde. I když se řada věcí řeší tzv. nočními výlukami, aby se to cestujících co nejméně dotklo, část oprav se prostě musí dělat přes den, a pak přichází na řadu náhradní autobusová doprava nebo jízda odklonem.

Nutno podotknout, že výluka postihne úplně stejně VŠECHNY dopravce (společnosti provozující železniční dopravu, ať už osobní nebo nákladní), tedy jak zatím největší ČD, tak třeba Viamont, Railtrans nebo třeba žluté vlaky Student Agency, které ale zatím nikdy nikdo neviděl 😉