Kryšpín

Kdo může za nedostatek roušek a respirátorů vláda nebo neviditelná ruka trhu?

Poněvadž přišla podobná krize po sto letech do Evropy lze odhadnout pokud by vláda před lety nakoupila na př. 100 mil. roušek tak jí opozice bude dusit že prostředky budou ležet na skladě. Z důvodů, že velká část výroby jak v ČR tak v EU byla převedena do komunistické Číny / aby její ekonomika rostla a ovládala více trh / zpětného zakoupení nasazení rabatu a tím plnění svého měšce. Pokud dojde ke kulhání dodávek jablek z N. Zelándu, neb hovězího z Argentiny, tak je to problém částí gurmánů.

Nejlepší odpověď
elkon

Jiná odpověď

Tuhle situaci nemohl nikdo předpokládat. Proto nelze ani na vládu nadávat. V dané chvíli dělá maximum toho, co udělat lze. A pokud sledujete zpravodajství, tak vidíte, že je to podobné v celé Evropě. Naše vláda ale udělala opatření relativně rychle, takže by se to mělo i dříve projevit.

Další odpovědi
Ametyst

Jiná odpověď

Upřímně, nevím, kdo za to může. Před pár léty, kdy byl ještě Boris Johnson starostou Londýna, jednou napadlo hodně sněhu a všichni ho obviňovali, že nebyl na tu situaci připravený. Chápu zlost řidičů a lidí, co se nemohli dostat do práce, ale: kdyby měl nakoupenu těžkou zimní techniku a použil ji 1× za 20 let, všichni by křičeli, jak plýtvá a jak technika rezaví.

frantaz

neviditelná ruka trhu

Pepa25

může za to vláda

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/zive-ministr-petricek-k-humanitarni-pomoci-cine-na-boj-s-koronavirem-40313332

https://www.sshr­.cz/aktuality/na­kup-respiratoru-byl-zrusen/

https://neovliv­ni.cz/10-tisic-respiratoru-v-rezervach-na-vic-vlada-neuvolnila-penize/

DoTazatel

Jiná odpověď

Jak by za to asi tak mohla neviditelná ruka trhu (jako fakt, jak)? Vždyť to nedává smysl.
A proč (zase) podnikatelé…? a ještě k tomu jejich „ziskuchtivost?“

Samozřejmě je to „vina“ vlády, ALE nepřímá, protože tohle nikdo nikde neočekával (viz ostatní státy.. my jsme na tom ještě v klidu).
Skoro všechno je vždycky vina vlády, protože ta má vše na starost, vše spravuje, rozhoduje, má moc,…

Člověk (a stát/vláda) by měl být vždycky připraveni na všechno a dělat alespoň drobná předběžná opatření… někteří chytrolíni – jakože většina – zastává postoj ve stylu: „netřeba panikařit, bude se to řešit až se všechno po*ere.“ Není třeba panikařit (nikdy), ale je třeba dělat předběžná opatření a připravovat se na možné nouze, katastrofy aj. problémy.

Arne1

může za to vláda

Edison

Jiná odpověď

Chtěl bych vás vidět, kdyby jen tak pro nic za nic Bureš přišel s tím, že zvedne daně, nebo sníží dávky, bo je potřeba nakoupit materiál do zásoby, protože co kdyby!! Tyhle úvahy jsou prostě naprosto mimo jakoukoli realitu života. Nikdy nikdo nemůže být připraven na všechno. To je bohapustý nesmysl, který si myslí jen idealisti, kteří pědí o životě prd.

A to zdůrazňuju, že Bureše fakt nesnáším.

Ametyst

DoTazatel: Převést z chamtivosti veškeré výroby do Číny se teď ukazuje jako cesta do pekel.A Megabig Business budeme ještě zachraňovat my, poslední daňoví poplatníci. Tahle šílená nerovnováha se prostě vymstila.