hapiky

Kdo může o sobě říct, že je sinejdžer, či na koho platí tento novotvar?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Jsem sinejdžer (senior tínejdžer)
Mám všechno, po čem jsem toužil jako tínejdžer, akorát o 60 roků později.
Nemusím chodit do školy ani do práce.
Každý měsíc mám vlastní kapesné!!!!
Nemám určenou večerku.
Mám řidičák a svoje vlastní auto.
Mám občanský průkaz, kterým se dostanu do barů i obchodů s alkoholem.
Lidé, se kterými si užívám, nemusí mít strach z otěhotnění.
Nemám akné.
Život je úžasný.
Mám víc přátel, kterým bych mohl poslat tento e-mail, jen právě teď si ale nemohu vzpomenout na jejich jména

Zdroj: https://www.mi­mibazar.cz/vtip­.php?id=50141

Další odpovědi
annas

Ještě jsem k významu slova seenager (sínejdžr) našla něco ve slovníku , který tvoří čtenáři. : Pohybuji se zřejmě v jiných kruzích, slovo neznám.

Stylizaci jsem neopravovala, jen převzala.

„stařec přesvědčující sám sebe i okolí o svém mládí a výkonnosti, oděn ve vystajlovaném dresu překonává na kole horské hřbety a nedbá lavinového nebezpečí, zhusta je nacházena jeho tlející tělesná schránka při oblevě turisty nebo po infarktu a následném zřícení do propasti speleology“

Příklad:

A: “Co za cvoka lítá na rogalu před bouřkou?”
B: “To je ten seenager, co udělal ráno 30 bazénů a pak mu ruplo v zádech ve sprše.”

https://cesti­na20.cz/slovnik/se­enager/

Edison

Taky by to mohl být spolupracovník. V zásadě na základě synergických efektů. Hodně by napoveděl kontext, v jakém jsi to slovo potkal.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Synergie

Ametyst

🙂 Jen aby to neznamenalo seenager = divák. 🙂

hapiky

Edison: Potkal jsem muzikanta a ten mě tak nazval, jelikož působil dost dlouho v zahraničí a také věděl, že jsem už nějakou dobu v důchodu.

Edison

Pak asi bude pravdivá odpověď McM.