MadAnnie

Kdo může být oponentem diplomové práce?

Samozřejmě člověk z praxe, který se zabývá tématikou mé práce… Spíše by mě zajímalo jakého titulu by měl býti. Pokud já usiluji o titul Ing. Může být můj oponent stejného titulu nebo musí být vyššího? Díky za info

Nejlepší odpověď
Conchus

Nemusí to být člověk z praxe. Záleží na druhu dipl. práce. Oponent by měl mít o řád vyšší titul. To znamená CSc. nebo PhD. nebo doc, prof (záleží na tom, zda se preferují pedagogické, či vědecké tituly). I když, teď při silné inflaci škol může být všechno jinak, zejména u různých suspektních soukromých škol. Myslím si, že toto téma je vysvětleno v zákoně o vysokých školách.