iwetax

Kdo musí platit koncesionářské poplatky?

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Měsíční výše koncesionářského poplatku je 135 korun u České televize a 45 korun u Českého rozhlasu. Výrazněji vzrostl poplatek u České televize, kde ještě v roce 2005 činil 75 korun.

Fyzické osoby – tedy běžní občané – platí jen za jednu televizi a jedno rádio nezávisle na tom, kolik přijímačů doma skutečně mají. Stačí jedna platba v rámci domácnosti, takže ostatní osoby (manželka, děti a podobně) žijící s „poplatníkem“ ve společné domácnosti pak už nic neplatí.

Jen jednou platíte i tehdy, jestliže střídavě žijete v několika bytech (například část roku v místě trvalého bydliště a zbytek roku na chalupě).

Jestliže jedno zařízení umožňuje příjem jak televizního, tak rozhlasového vysílání, platí se za něj oba poplatky.

Další odpovědi
panenka

MUSÍ PLATIT KAŽDÝ KDO POUŽÍVÁ TELEVIZI A RÁDIO