Kelt

Kdo mluví odjezdy vlaků na nádraží?

Mám celkem dobrý sluch a když jedu vlakem a slyším na nádraží, jak je to s odjezdem a příjezdem vlaku, tak mám pocit, že to mluví jen několik lidí. Je tam mužský a ženský hlas. Ale aby ve Valašském Meziříčí, v Praze, v Pardubicích, v Plzni byli stejní lidé je určitě nemožné. Pak je to namluvené počítačem. A stejně by to mělo být i v městské dopravě ve větších městech. Proč ale byl před několika lety problém, když umřela jedna paní, která to namluvila. Tak jak je to vlastně? Je za tím člověk, nebo je to hlas modulovaný počítačem? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

Mám za to, že jsou namluvené fráze, které se skládají podle potřeby. Je fajn mít toho hlasatele protože pak je možné v případě potřeby např. namluvit nové stanice, názvy vlaků, apod. a do souboru je přidat.

Další odpovědi
Pepa25

Pokud vás zajímají nádražní hlášení, doporučuju web v odkaze:

Zdroj: http://www.hla­seni.net/hlasy­.html

paul1

Spouští to a myslím, že i hovoří výpravčí.