Avatar uživatele
anonym

kdo mi zaplatí použití autolékárničky při dop.nehodě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, anonym před 4819 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Oprostím se od toho, abych soudil vaši myšlenku, ale podívejme se na váš dotaz z pohledu práva.
Občanský zákoník hovoří takto:
§ 419
Kdo odvracel hrozící škodu, má právo na náhradu účelně vynaložených nákladů a na náhradu škody, kterou přitom utrpěl, i proti tomu, v jehož zájmu jednal, a to nejvýše v rozsahu odpovídajícím škodě, která byla odvrácena.
Takže své právo můžete uplatnit proti tomu, komu jste pomohl tím, že jste použil svou autolékárničku.
Ale je zde ta morálka, ale tu jak říkám nekomentuji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Tak to by mě nenapadlo, kdo vám zaplatí když lidem pomůžete? .....to je fakt teda goooooooooooooól

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
stana73

Schválně,jestli by jste si vzpoměl(a)vy,kdyby vám někdo pomohl,koupit mu novou lékárničku.Ale co kdyby? Dejte si do ní i adresu a doklad o zakoupení :(
Hned si o vás udělá obrázek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

to si snad děláte srandu?!?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak ze,tu lekarnicku tam mas pro paradu?A co kdyz se vyflaknes sam/a a najde te nahodny chodec a pouzije nahodne Tvou cennou lekarnicku,aby ti zachranil tvuj zivot-budes ho honit po soudech,ze na tebe vyplacal neco z Tve lekarnicky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Viník dopravní nehody

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
niemand

Nikdo. Spíš se de iure vystavujete nekompletní povinné výbavy vozu.
hezký den

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Pokud bych někomu pomohl při nehodě, nebo dokonce zachránil život, těšil by mě už jen ten pocit. A novou lékárničku bych si koupil automaticky dle potřeby a bez zjišťování kdo mi ji proplatí. Nikdy nevíš jestli ji sám nebudeš někdy móóóóc potřebovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pikantní otázka. Poskytnutí pomoci je povinnost. Jelikož neposkytnutí pomoci je (zjednodušeně) trestným činem, nelze se (dle mě) domáhat v rámci civilního práva dle paragrafů o „obecné“ odpovědnosti za škodu (§ 420 n. Obč.Z.) či dokonce dle objektivní odpovědnosti za škodu „z provozní činnosti“, ale zřejmě by bylo nutné tuto škodu uplatnit u Českého státu, tedy České republiky… Samozřejmě, kdybych tlakové obinadlo použil v noci k utěsnění plynového potrubí souseda, jehož by dozajista do rána otrávil plyn, měl bych proti němu nárok účelně vynaložených nákladů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

anonyme, já Vám ji proplatím, páč mě 150 Kč nevytrhne a klidne lekárnu uhradím.
Pokud to byla jen právní otázka, již byla správně zodpovězena…dle občanského zákoníku postižený komu byla poskytnute pomoc.

niemande, mýlíte se, nemůže de jure dostat sankci, pokud bude mluvit pravdu.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miru1

To si děláte srandu ? To Vás těch 220,– korun za novou lékárničku zrujnuje ? Počkejte až budete potřebovat pomoc Vy . A někdo po vás bude chtít zaplatit lékárničku ze které něco použil.Jak se říká „Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek