duchodce*194

Kdo mi zaplatí novou náplň hasicího přístroje, když budu hasit cizí auto?

Pojišťovna, hasičský sbor, nešťastný řidič?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud máš nutkání se na tohle ptát, tak ho raději nechej shořet. Ušetříš si náplň hasicího přístroje.

Další odpovědi
Schluker

Pokud jste duchodce, tak vam ji zaplatime vsichni z dani skrze duchod.

Nezistna pomoc by mela byt normalni, obzvlast u takto smesnych castek. Prvni pomoc si hodlate fakturovat nejakou hodinovou sazbou?

Drap

Počítej s tím, že pokud budeš hasit vodou, tak ti vodu taky nikdo neproplatí.

Dochy

Pokud tam bude řidič, tak předpokládám, že si to s ním dořešíte. Pokud ne, tak opravdu nevím.
Napadlo mně, že by to mohlo jít i z povinného ručení. Pokud se nemýlím, tak kryje škody způsobené provozem vozidla a náklady vynaložené na snížení škod a následků- což by preventivní hasební zásah mohl splňovat.

plebs

Podle mého názoru pokud řidiči hašením zachráníte jeho umělo-kovovou bedýnku neb / poškození zdraví / řekněme za půl mega slušný řidič se finančně vyrovná. Vozím menší hasičák 4 kg halotronový za 6500 Kč pokud se použije pro kolegu v silničním provozu pro někoho je to mrzký peníz pro dalšího možná nikoliv.

Kelt

A kolik denně takových akcí děláte? Pak byste v tom měl podnikat a můžete to zahrnout do nákladů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

duchodce*194

Ta nejlepší odpověď je nejhorší. Když se nachomýtnu k nehodě a nebude moci z nějakých důvodů přijet RZS (nikdo neměl mobil pro přivolání), tak ho raději nechám vykrvácet, než bych si nechal zničit luxusní potahy.
Nejlepší příspěvky má Dochy, ostatní jsou na úrovni 8.třídy

Schluker

Co je tohle za slint? Nedostal jste odpoved kterou jste si pral tak ted trucujete?

plebs

Netrucuje, ovšem pravděpodobně má hasičák z velké slevy v Lídlu který tak stačí na oheň v odpadkovém koši.

xiperio

Pokud bude majitel normální, tak poděkuje a zeptá se co je dlužen. A jestli ne, tak jste pomáhal z vlastního rozhodnutí a platíte si to sám.

tomin1990

Ty woe to je nechutná materialistická doba. Děsím se kdy si třeba doktor položí otázku kdo mu zaplatí za výkon když bude mimo službu a někdo bude v ohrožení života.

Dochy

Ale ta otázka není od věci. Asi bych to osobně neřešil (pitomej jeden hasičák za plus mínus tisícovku nebo dvě), ale pro mnoho lidí ta cena přístroje není zanedbatelná. A třeba zásah hasičů by byl pro občany bezplatný, proplacení nákladů občanovi, který svým zásahem sníží škodu, která by vznikla během čekání na zásah profesionálů je poměrně logické.

plebs

Bezplatný zásah není to tak jisté pokud tam bude u viníka marjánka, bumbrlíček a podobné pochutiny pojišťovna hasičům zaplatí a poté přijde účtování.