Kelt

Kdo mi vysvětlí tento politický problém – paradox?

U nás se nějaký poslanec opije, udělá nehodu, ale ohání se imunitou a je nepotrestatelný, pokud kolegové z organizace nerozhodnou o jeho vině. Jak je to u Europoslanců? Mám na mysli situaci zesnulého p. Ransdorfa, kterému odmítali poskytnou léky, ošetření, (detaily neznám, jde o princip). Byl to Europoslanec a měl tedy nárok na odpovídající zacházení, tedy i lékařské ošetření na příslušné úrovni. Neříkejte, že ho Brusel odepsal za akci ve švýcarské bance? Má na to někdo vysvětlení? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Zaibatsu

Imunita europoslance platí v EU, Švýcarsko není v EU.

Popravdě jsem slyšel jenom letem světem o tom, že mu nechtěli poskytnout insulin. Na druhou stranu je to skutečně tak, že může chvilku trvat, než policajti zkontrolují vydané nebo zadržené věci a jejich „nebezpečnost“ pro trestní řízení. Teda aby se jim nějakej magor nesnažil zabít, neohrožoval se stříkačkou ostatní, nezkoušel se nějak dostat ven nebo dát někomu echo, apod. Standartní procedura bude formalistická a bude počítat právě s takovejma rizikama, než je člověk přesvědčí o tom, že u něho to nehrozí, chvilku to potrvá.

Další odpovědi
orwell

Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi. Pokud chceš vědět nějaké podrobnosti o „případu Ransdorf“, doporučuji si přečíst smuteční řeč jeho manželky (běhá po síti). Velmi zajímavé! Jakmile začnou naše veřejnoprávní média vylévat na někoho kyblíky špíny, je třeba být opatrný ve vytváření vlastního názoru. No a jinak je to pořád stejné. Boj o moc a koryta. Demokracie = vláda lidu? Ty máš pocit, že si zde lid vládne? Mám na mysli většinu. A vládl si zde vůbec někdy lid? Nesmysl! Vždycky je to diktatura mocné hrstky nad většinou, kterou je třeba vysávat a udržovat v poslušnosti. Pokud někdo z plebsu začne prudit, příslušně se označí (dříve oportunista, šovinista, kontrarevolucionář, dnes xenofob, fašista, radikál,…) a dá se mu na srozuměnou, že by taky mohl dostat přes drž… No, a když si pokoj nedá, tak ji taky dostane. Na to přece máme ty represivní složky, ne? Od svých již nežijících prarodičů jsem jako kluk slyšel, že i ta vychvalovaná 1. republika měla své mouchy (a ne málo), i tatíček Masaryček prý nechal kdysi kdesi střílet do lidí.

Kryšpín

Mám trochu přehled o Švýcarsku v osadě překročení rychlosti o 16–24 km pokuta dle platu až 250 tis. připočteno zákaz řízení od 1 měsíce výše.
Mimo obec pokuta stejná při překročení o 30 km, k tomu veřejné práce, neb si to odsedět do 3 let a zákaz řízení od 3 měs. výše.
Na dálnici o 35 km pokuta stejná, nebo si to odsedět do tří let, zákaz řízení 3 měs. a výše.
Alkohol od 0,8, odebrání řidičského průkazu min. 1 rok a pokuta dle platu.
Předjíždění na dálnici zprava pokuta 120 tis., k tomu veřejné práce, neb vězení do 3 let.
Psaní SMS za jízdy pokuta 25 tis., ke každému hrubému porušení pravidel, může být zabaveno vozidlo, prodáno, aby pachatel již s tím autíčkem porušení neopakoval. Není tam žádná imunita a policisté tvrdí jak Rakušáci.
Jenom dodatek, nebýt Švýcarů nebyla by otevřena kauza MÚS a na př. před lety Švýcarská banka našla dva účty na vyšší částku mistra Janouška, dvakrát žádala ČR o vysvětlení, po třetí výzvě bylo sděleno žádné pochybení nebylo zjištěno, tak švajcaři museli těžko vydělané Janouškovic grošáky odblokovat, aby mazánek s kolibříkem nepřišli zkrátka. Proto bylo s Uljanovcem jednáno jako s každým občanem a věřím po zjištění, že Randsdorf nezobe zakázané pilulky byl mu lék vrácen. Rakušáci o Češích mají názor, že to jsou švejkové a nerespektují pravidla. Po Velkém hedvábném sametu byl dokonce návrh od Rakušáků o okopírování některých zákonů dle Rakouska. Čech humanisti to kategoricky odmítli, z důvodů, že jim nikdo nebude radit poněvadž mají dostatek svých odborníků.

mojitek

.