Kelt

Kdo mi vysvětli povahu děje odporující fyzikálním zákonům?

Dobrý večer. Je zřejmé a dokázané, že čas plyne jedním směrem, pouze při rychlostech blízkých rychlosti světla se čas pomaluje a není možné se vrátit do minulosti, i když to třeba v sci-fi se provádí.
Jak ale chápat zprávy, kdy nějací lidé jedou známou cestou a najednou se dostanou do nějakého hotelu, který vybavením i cenově odpovídá době před sto lety. Veškeré záznamy, fotografické se svědkům nedochovaly, prostě tam nebyly. Při opětovném hledání hotelu se tento už nepodařilo nalézt.
Nemám sice odkazy, ale pokusím se události popsat, jak si to pamatuji.
Jeden se týká dvojice, která našla hotel ve Francii – posun v čase, obdobný případ obdobný, se odehrával v České republice,
dvě ženy se dostaly na ples Ludvíka (nevím kolikátého)
na místě bývalého popraviště měli svědkové možnost vidět a být viděni od osoby, určené k popravě.
Jsou tyto věci pouze kachny, nebo je za tím vědecké vysvětlení.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Quimby

Vědecké vysvětlení určitě není. To, že čas plyne jedním směrem není tak docela jisté, pokud vím tak jsou teorie, kdy na by kvantové úrovni mohl čas běžět i chvíli pozadu.
Chápat to můžeš jako stejně jako věštění z karet, horoskopy, náboženství, duchové. Lidé to tvrdí, důkazy pro to nejsou, ale vyvrátit to také nemůžeš protože to není nemožné.

Další odpovědi
zjentek

každý jednotlivec vnímá svět dle své vlastní „rychlosti“ ..proto si lidé nemohou rozumět v žádném čase a platí nejen pro lidstvo :o
vysvětlit to nelze, ale lze to cítit. Znáš daně a smrt? Dvě jistoty? A hledáš vědu a boha- dvě nejistoty :o

MK44

Vysvětlit? Úvodní otázka se vysvětlí sama hned, jak ji položíme správně. A sice nikoli: „Kdo mi vysvětli povahu děje odporující fyzikálním zákonům?“- nýbrž: „Kdo mi vysvětlí povahu děje odporujícího nám známým fyzikálním zákonům?“ Odpověď se nabízí sama: Děj se řídí fyzikálními zákony, které neznáme.

Vaše formulace, že „je zřejmé a dokázané, že čas …“, mě překvapuje. Obávám se, že o fenoménu, který nazýváme ‚čas‘, toho víme zatraceně málo. To si ovšem uvědomíme až v okamžiku, kdy o něm začneme vážně přemýšlet. Do toho okamžiku ho pouze bereme jako něco daného, samozřejmého a neměnného v jeho kontinuitě.

O případu podobnému tomu s hotelem z minulého století jsem slyšel. Řidič při jízdě v noci zastavil stopařce. Vzal ji do vozu a povídal si s ní. Pak ho náhle oslnilo protijedoucí auto a on dupl na brzdy. Pak se podíval, jestli se spolujezdkyni něco nestalo, ale … ona tam nebyla. Ani stopa po ní. Dveře vozu byly zamčené. Vysvětloval to psycholog tak, že řidič usnul a proběhl u něho mikrospánek, v němž se mu jen zdálo, že bere stopařku. Sny údajně probíhají velmi rychle a zanechávají v nás pocit, že trvaly dlouho. Prudké světlo protijedoucího vozu řidiče probudilo (nebo se probudil sám?) a pak nedokázal odlišit sen od reality.

Ke shodnému tvrzení více osob nemám co říct – snad kdybyste našel nějaké ty odkazy. O vědeckém vysvětlení nevím. Absence důkazů v obdobných případech je příznačná. Asi bych pátral, zda ženy, které se, nevědouce jak, dostaly na ples krále Ludvíka, alespoň vědí, kolik tam toho vypily. Na popravištích se zaplaťpánbůh nevyskytuju, takže jsem neměl příležitost se nějaké osoby určené k popravě zeptat, zda mě vidí a z jaké je doby. Snad je to dobře, protože by ji mé dotazy asi nepřišly moc vtipné … 🙂