la la la

Kdo mi vysvětlí kauzu Mostecká uhelná?

Dobrý den, potřebovala bych vysvětlit kauzu Mostecká uhelná, vůbec tomu nerozumím. Klidně mi to popište jako malému dítěti, jelikož nechápu ani kupónovou privatizaci. Našla by se tu nějaká dobrá duše, která mi to srozumitelně vysvětlí? Nemusíte být struční, klidně se rozepište, počítám s tím :)
Předem moc děkuji!

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… na netu najdeš dosti článků o této a jiné kauze naší poctivé strany ČSSD, možná, že teď, když už (zatím) nejsou ve vládě, najde se těch článků více, je to ukázka perfektního tunelu, ale na jednoduché vysvětlení to asi nejni (nebo alespoň já nevím jak) … ono je totiž dost těžké pochopit na první pohled naprosté ojebávání zákonů …

Další odpovědi
Kryšpín

Tam se porcovalo v milionéch mezi zloději a další šlechtou.
Mistr Sýkora, Koláček, Čmejla, Diviš, Klimecký, Kraus, Musela, Měkota až jsou z toho poddaní na měko.

xxx3

Pro závažnou finanční kriminalitu je typické, že je obtížná k vysvětlení/pocho­pení, protože je obvykle páchána na základě dobré znalosti zákonů, právních kliček a sofistikovaně maskována. V kostce shrnuto jde v případě MUS o skryté ovládnutí a následně vyvedení státního majetku do soukromých rukou. Do toho bylo samozřejmě zapojeno dost lidí a vše se odehrálo na hraně zákona (patrně i za hranou), nicméně dokazování není tak snadné, jako když nachytají kapsáře při „práci“. Dočíst se o tom dá na netu dost, ale snadná čtení to samozřejmě nebude.