ze.vl

Kdo mi vyčíslí hodinovou spotřebu?

Pří běžném odběru? jedná se o elektrické žebříkové topení.

Nejlepší odpověď
Kepler

Za hodinu provozu 0,4 kWh, v závislosti na ceně dodávané elektřiny od 0,4 Kč za nízkou sazbu (noční proud) až po min. 2 kč za hodinu. Sazby jsou ale většinou o něco vyšší.
Jinak elektricky vytápěný radiátor považuju za nešťastné řešení, pokud nemusím vytápět koupelnu nepřetržitě. Já si v koupelně netopím vůbec, je tam teplota jako v celém bytě. Pokud se chci koupat, pustím na čtvrt hodiny teplovzdušný ventilátor za tisícovku a mám to tam jako na Bora Bora.

Další odpovědi
gecco

0,4kW/h
Přesně… Resp. maximálně…
😉
Ale – jak vlastně zní tvá otázka???

Jiří Bohumil

Přesně to zjistíš, pokud si vezmeš fakturu za dodanou elektřinu, z ní si, buďto vyčteš cenu za odebranou 1 kWh s připočtením plateb za dodávku a „rozpočítáním“ platby za instalovanou hodnotu jističe. Nebo a to je jednodušší, podělíš platbu v Kč, za celé fakturované období, počtem odebraných kWh za toto období a tuto částku vynásobíš 0,4 (což je příkon toho Tvého topidla v kW). A budeš to vědět přesně a je to jednoduché.
Jinak, vzhledem k tomu, že se ceny od různých dodavatelů dosti liší, by byl výpočet „na slepo“ +/- cca 30%.

ze.vl

má otázka zní – kolik kč mě cca bude stát hodina používání?

gecco

Tohoto?
___¨
Hodina asi 2 Kč…
Vrámci běžných cen v Česku…

ze.vl

dekuji za info 🙂