Kdo mi to přeloží do lidské řeči ?!

Spravedlnosti učiněno za dost !

Nejlepší odpověď
annas

I v češtině je příslovce zadost mírně knižní – SSJC.

Jeho význam:

1.. (čemu, čemu čím) vyhovět, vyhovovat něčemu, splnit, splňovat něco, dostát slovu. Potrestáním se udělalo zadost právu a spravedlnosti – splnilo se očekávání a pachatel byl zaslouženě potrestaný.
2. (komu; komu čím; komu v čem) vyhovět, vyhovovat někomu, uspokojit

Další odpovědi
ponovotny

idealisticky- bylo učiněno vše ve prospěch naplnění spravedlnosti
realisticky- nikdo už se tím nechce zabývat

arygnoc

to „za dost“ má byť spolu – zadost.

zadosť
● (knižne) v spojené urobiť, učiniť (povinnostiam, spravodlivosti) zadosť – tak, ako treba, ako sa vyžaduje.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=za­dos%C5%A5