jikus

Kdo mi poradí?Zákazník mi stále oddaluje doplatit fa.Dodací list i fa mám od něj potvrzenou mám,kupní smlouvu ne.

Neplatič fa!

Nejlepší odpověď
standa

1. legální varianta

  • zákazníka písemně vyzvěte k úhradě a stanovte konkrétní termín do kdy musí zaplatit
  • do písemné výzvy uveďte, že pokud závazek v náhradním termínu splatnosti nedodrží, že se obrátíte na soud
  • následující den po marném uplynutí lhůty podejte k soudu návrh žaloby
  • teprve až soud rozhodne (nejspíš platebním rozkazem) budete se moci obracet na exekutory
  • bohužel rychleji to nepůjde

2. ilegální varianta

  • záleží jak velké máte dlaně na případnou facku dlužníkovi 🙂

Doplňuji:
btw. tato záležitost nemá nic společného s trestním právem