Avatar uživatele
hanulka11

Kdo mi poradí vyzkoušený recept na dobré slané pečivo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, anonym před 4869 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

  1. 350 g hladké mouky, l zakysaná smetana, 2 lžičky soli, 1 hera. Uděláme těsto, dáme do chladu na 24 hodin. V tuto dobu 3× přeložíme. Pak rozválíme asi na 5 mm, vykrajujeme kolečka, potřeme vejcem, do středu dáme oříšek, olivu. Pečeme ve vyhřáté troubě. Výborné – naskočí.
  2. 1 hera, 250 g hladké mouky, 2 žloutky, 1 kostka kvasnic. Zpracujeme těsto, nenecháváme je kynout. Vyválíme asi na 4 mm. Potřeme vejcem, posypeme kmínem, sezamem,

mákem. Pečeme asi na 170 °C.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

u nás je nejoblíbenější listové těsto do kterého místo marmelády dávám bud párky,nebo krabí tyčinky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

1 měkký tvaroh,,20dkg polohr.mouky,20dkg hladké mouky,1hera,z těsta rozválíme plát,potřeme žloutkem,posypeme 250dkg otrouhaného eidamu nařežeme na tyčinky a dáme péct.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Zkusil jsem jednou do lístkového těsta zabalit mleté restované maso. Jako náplň do závinu. Do druhého kusu těsta. Sýr, dušený porek, salám, a vařená vecjce na tvrdo.Z kynutého těsta dělávám houstičky ,uzlíky posypané hrubou solí mákem a kmínem,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jitravák

Před časemjsem dělával sladké i slané z tvarohového těsta. Po 1/4 kg mouky, tuku(Hera)a tvarohu.
Pro slané jsem z vyváleného těsta nakrájel proužky, posypa solí, kmínem,příp. paprikou.
Pro sladké jsem z vyváleného těsta nakrájel čtverce, do nich jsem dal kyselou zavařeninu(čevený rybíz nebo meruňkovou),přehnul a spojil. Upečené obalil v cukru pudru s vanilkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Buraku, máte pravdu, že listové těsto je výborné. Ale já je kvůlli dietě nemůžu, proto jsem již několikrát vyzkoušela dietnější recepty.

před 4869 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

já nemám listové těsto ráda -i tak děkuji za příspěvek ,ale vyzkouším ty těsta od annas -díky moc

před 4869 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek