hanulka11

Kdo mi poradí vyzkoušený recept na dobré slané pečivo?

Nejlepší odpověď
annas

  1. 350 g hladké mouky, l zakysaná smetana, 2 lžičky soli, 1 hera. Uděláme těsto, dáme do chladu na 24 hodin. V tuto dobu 3× přeložíme. Pak rozválíme asi na 5 mm, vykrajujeme kolečka, potřeme vejcem, do středu dáme oříšek, olivu. Pečeme ve vyhřáté troubě. Výborné – naskočí.
  2. 1 hera, 250 g hladké mouky, 2 žloutky, 1 kostka kvasnic. Zpracujeme těsto, nenecháváme je kynout. Vyválíme asi na 4 mm. Potřeme vejcem, posypeme kmínem, sezamem,

mákem. Pečeme asi na 170 °C.

Další odpovědi
anonym

u nás je nejoblíbenější listové těsto do kterého místo marmelády dávám bud párky,nebo krabí tyčinky

anonym

1 měkký tvaroh,,20dkg polohr.mouky,20dkg hladké mouky,1hera,z těsta rozválíme plát,potřeme žloutkem,posypeme 250dkg otrouhaného eidamu nařežeme na tyčinky a dáme péct.

elektrikář

Zkusil jsem jednou do lístkového těsta zabalit mleté restované maso. Jako náplň do závinu. Do druhého kusu těsta. Sýr, dušený porek, salám, a vařená vecjce na tvrdo.Z kynutého těsta dělávám houstičky ,uzlíky posypané hrubou solí mákem a kmínem,

jitravák

Před časemjsem dělával sladké i slané z tvarohového těsta. Po 1/4 kg mouky, tuku(Hera)a tvarohu.
Pro slané jsem z vyváleného těsta nakrájel proužky, posypa solí, kmínem,příp. paprikou.
Pro sladké jsem z vyváleného těsta nakrájel čtverce, do nich jsem dal kyselou zavařeninu(čevený rybíz nebo meruňkovou),přehnul a spojil. Upečené obalil v cukru pudru s vanilkou.

annas

Buraku, máte pravdu, že listové těsto je výborné. Ale já je kvůlli dietě nemůžu, proto jsem již několikrát vyzkoušela dietnější recepty.

hanulka11

já nemám listové těsto ráda -i tak děkuji za příspěvek ,ale vyzkouším ty těsta od annas -díky moc