Nik92

Kdo mi pomůže s příkladem z fyziky?

V jaké vzdálenosti od vypouklého kulového zrcadla s poloměrem křivosti 80 cm se musí nacházet předmět, aby jeho obraz byl 5× zmenšený?

Odpovědi
Michal Kole

Kup si tuto sérii učebnic

Sbírka řešených úloh z fyziky pro střední školy I (Mechanika)
K. Bartuška 104 Kč ks

Sbírka řešených úloh z fyziky pro střední školy II (Molekulová fyzika a termika, Mechanické kmitání a vlnění)

Sbírka řešených úloh z fyziky pro střední školy III (Elektřina a magnetismus)

Sbírka řešených úloh z fyziky pro střední školy IV (Optika, Fyzika mikrosvěta, Speciální teorie relativity, Astrofyzika)

Napsal to K. Bartuška a vydal to Prometheus. Je tam spousta řešených příkladů pro inspiraci

Našel jsem vzoreček f (ohnisko) = r/2

Na střední jsme taky něco podobného dělali, ale my jsme to řešili grafiky