sup

Kdo mě poradí jak si založit opravdu dobrou svoji kuchařku?

Nejlepší odpověď
da ny

Vždy jsem mamince pomáhala u vaření a „dívala se pod ruce“.
Pozděšji jsem si recepty vystřihávala z časopisů a lepila do sešitu. U tet a tetiček (pratet) jsem si opisovala recepty po ochutnání pokrmu, sladkého pečiva apod.
Později jsem si založila svůj sešit, dnes je to pěkný „salát“ :)))
Z jedné strany sladkosti, z druhé masité jídlo, pomazánky atd.
Když se o tzv. rodinné/oblíbené recepty začaly zajímat dcery, udělala jsem „výňatek“ a napsala jsem si receptíky ve Wordu ve formátu A5, vytiskla a založila v eurofóliích do kroužkového sešitu. Kupuji desky s lesklou hladkou, čirou fólií.
Nic se neupetlá, nepotřísní a vše je k přečtení.
Takto je možné založit si kuchařku podobně jako kuchařky kupované.
Kdykoliv se může recept poupravit, přepsat a vložit do desek zpět, vkládat nové recepty , přemístit je, rortřídit (masité, rybí, bramborové, pomazánky).
Tu a tam nahlédnu pro inspiraci do 1. kuchařky mé maminky.
Své jsem si nechala jen 4, ostatní jsem vždy při stěhování rozdala atp.
Dnes využívám nápadů, rad a inspirací z internetu.
Též vlastní fantazii.
Je spousta blogů, kde najdu vše na co si jen vzpomenu. Když se recept osvědčí, zařadím jej mezi NEJ 😉
Muži bývají velmi dobří a nápadití kuchtíci, umí dát pokrmům šmrnc :).
Zkoušej, najdeš způsob, který Ti bude vyhovovat,
Na CD a flash discu mám receptů hafo, ale ty oblíbené a nej (hlavně sladké pečivo) mám vždy po ruce k nahlédnutí.

http://www.video-recepty.com/
http://www.re­cepty.cz/
http://recepty­.vareni.cz/sma­zene-karbanatky/
Doplňuji:
Desky jsou i ve formátu A4, lze doplnit vlastními fotografiemi apod, pokud si s tím chce někdo pohrát.
http://www.az­nakup.cz/kance­larske-potreby/obaly-eurodesky/

Další odpovědi
marci1

Jak to myslíš, jako pro sebe, nebo bys to chtěl vydat knižně ?

setapouch

Online.
Doplňuji:
Ale kdo ti poradí, to fakt netuším.

anonym

Inspiruj se pohádkou od K. Čapka, O pejskovi a kočičce. Do dortu dali všechny dobré věci. Takže vezmi vše co máš rád a budeš mít velmi dobrou, ba vynikající svou kuchařku 🙂

elektrikář

Kuchařku nasolit opepřit zprudka opéct na tuku a pak podlít a dusit do měkka. Přeji dobrou chuť. Jinak se dá použít textový editor kam si recepty uložíš.