habl

Kdo má zkušenosti se střední školou Medialní grafiky a tisku?

Prosím reálné a pravdivé zkušenosti ,jakákoliv zkušenost mi bude k dobru moc děkuji.

Odpovědi
anonym

moc od toho nečekej, podstatou je vlastně jen to že taková škola dostane významný sponzoring od jedné konkrétní firmy ADOBE no a celé ty roky vám tam jen budou do hlav drtit celé jejich produktové portfolio pak tvého zaměstnavatele v budoucnu brutální ceny za licence těchto předražených progamů zuly i z ponožek 🙂 – existenci jakékoliv konkrence ti samozřejmě zatají nebo ti v konkurenčním softwaru neumožní dělat případné úkoly a práce – o ničem jiném to není.

Jako bonus se naučíš pár zásad obecné typografie z učebnice „Základy typografie 1 – aneb proč neformátovat do bloku a k čemu jsou kalibrační značky“ a to je tak vše…

Vojta24

Ta škola je v prvé řadě jen prodloužená ruka firmy ADOBE vztažená směrem k dětem, které si chce vyhovávat k bezmezné oddanosti.

Budou ti tam celou dobu tlačit do hlavy kompletní extrémně předražené produktové portfolio téhle firmy a rozhodně ti neumožní práci v jakémkoliv jiném programu než právě a pouze od této firmy. Mají za to bohatý sponzoring.

Pokud to tedy bereš jako ADOBE kurzy, pak tvá škola splní očekávání, pokud od toho čekáš něco víc budeš nejspíš zklamán.

Vojta24

Poznáš to podle toho že všichni co z téhle školy vylezou, jsou ADOBE podeslí jak nějací scientologové bezmezně oddaní odkazu dokonalého L. R. Hubbarda. Ani na minutu nepřipustí, že by něco jiného než ADOBE dávalo sebemenší smysl. Je to velmi efektivní gumárna a vymývačka palic 🙂

Vojta24

Přitom když pak jako já s takovým zarytým adobe-milcem musíš pracovat často narážíš na to ža kromě své posedlosti touto firmou nemá hlubší znalosti vlastně vůbec žádné. Často ani netuší jaký je rozdíl mezi ztrátovou a neztrátovou kompresí u rastrové grafiky a jak jej ovlivňuje nastavení ztrátové komprese. Přesto že o barevných prostorech by se rozhodně měli učit, často narazíš na to že nemají vůbec páru jaký je rozdíl mezi 8 a 10bitovou reprezentací barevné složky a podobně. Kalibraci barev znají jen z rychlíku a neumí ji vůbec udělat ani nastavit… jejich znalosti jsou bohužel často tristní.

Vojta24

Když pak takovém kašpárkovi pošleš PNG grafiku ve CMYK prostoru odpoví ti že máš poslat TIFF nebo PSD, že jiné formáty neumí zpracovat … a pochopitelně opět ani netuší jaký je rozdíl, že oba formáty popisují prakticky totéž jen PNG má efektivnější metodu neztrátové komprese, prostě komedie s nima.