Kryšpín

Kdo má větší vinu při chybném přidělování dotací z Bruselu, úředník, neb žadatel?

Podnikatel má splnit určité podmínky, úředník má žádost posoudit jak se posoudí pochybení.

Nejlepší odpověď
anonym

pokud se policisty zeptáte, zda můžete přejet chodce na přechodu a on vám řekne, že ano, určitě to není v pořádku. Svůj díl zodpovědnosti ale nese i ten řidič který to i po takové souhlasné odpovědi udělá. V tomto případě žadatelé prostě jen zkouší co jim ještě projde (například tato myčka v olomouci je ve skutečnosti zkolaudovaná jako rozhledna a dostala na to i dotaci, absurdní že, z téhle rozhledny se nerozhlédnete ani za protější budovy přes ulici natož pak do kraje. https://www.ha­nackyvecernik­.cz/zpravy/olo­mouc/neni-to-vtip-mycka-ve-slavonine-je-vlastne-rozhledna ) no a hádejte co, podnikateli to skutečně prošlo a dotaci získal, protože to nějaký nepozorný úředník prostě přiklepl a šel s čistou hlavou domů. Imo díl viny na obou stranách, ale u toho úředníka je to domnívám se neomluvitelné a měl by následovat postih → přinejmenším snížení platu. U podnikatele lze přinejmenším vymáhat navrácení dotace pokud nebyly dodrženy předepsané podmínky, za kterých ji získal.

quentos

Když už chceš používat knižní spojky, nauč se interpunkci. Jestli si myslíš, že takhle budeš vypadat sečtěle, jsi na omylu.