sarinks258

Kdo má větší plat?

Ahojky 🙂 Zrovna půjdu do osmičky a přemýšlím o to,co jednou budu dělat.Nevíte,kdo má větší plat?:-)
Doplňuji:
Dobře,kdo má větší plat než učitelka?:-)

Nejlepší odpověď
terry

Kdo má větší plat než kdo?
A ani tak to nelze určit. Ovlivňuje to mnoho proměnlivých faktorů.
A hlavně, plat vždy určoval a určovat bude majitel, ředitel apod. Vždy pracuješ na někoho a pro někoho.
Vždy záleží na tom co a jak umíš, jak jsi přizpůsobivá, šikovná, atd. atd.
Doplňuji:
Než učitelka má větší plat 60 % profesí.
Záleží na tom, co a kde učitelka učí, jestli na MŠ, ZŠ nebo SŠ, jak dlouho, jestli má třídnictví, může dělat třeba i psychologickou poradkyni atd. To vše plat ovlivňuje. Také kolik let již učí, atd atd

Další odpovědi
huxa

Kdo má větší plat než kdo? Když řekneš větší, tak porovnáváš, nicméně nemůžeš porovnávat, když nemáš s čím porovnávat. Vysoký plat mají doktoři, manažeři úspěšnějších firem, právníci.
Doplňuji:
Učitelka kde? Na mateřské škole, základní? Třeba někde na soukromé můžeš mít jakožto učitelka klidně 50'000Kč, nicméně spíše se dočkáš pod 30'000Kč..

Reezo

Ahoj hezky se uč a můžeš být pak čímkoliv budeš chtít. Stejně to co se naučíš ve škole z 90% nevyužiješ a každá společnost si tě zaučí po svém. Nebo bohatého chlapa a sama můžeš dělat něco co tě baví 🙂

Awe

Reezo:Jasně třeba čerpat kreditky :D

led

Skôr by som sa opýtala, kto má vetší plat než potrebné náklady, vtedy by som vedela či z platu možno ušetriť, alebo len prežiť. Učiteľky, záleží od zaradenia, majú hrubý, nezdanený! plat podľa tabuliek ministerstva školstva.
Nedávno som sa s prekvapením dočítala, že medzi pracovníkov s vyššími príjmami patria napodiv smetiari, zjavne je to tým, že tú prácu nikto nechce robiť.

Jsemtady

Hele necum na plat. Vyber si neco co te bude bavit, jdi za tim, stan se v tom opravdu, ale opravdu moc dobra. A vydelas si vzdycky a jeste budes zbytek zivota delat co te bavi.
Kdyz budes delat neco co te nebavi, tak v tom nikdy nebudes tak dobra aby sis vydelala poradne a budes trpet.

petrnaku

To co tě baví! Je pak smutné, když někdo neví co dělat a jde na učitelku. A pak je celý život otrávený a protivný na děti.

marci1

A opravdu si myslíš, že Tě uspokojí jen větší plat, nebo práce, která by Tě bavila ? Ještě máš čas, tak si svoje budoucí povolání důkladně promysli. 🙂