Kryšpín

Kdo má přednost při vjezdu na kruhový objezd?

Nové, kvalitnější otázky pro bezpečnost na silnicích pro autoškoly, otázka č. 33: Při vjezdu na kruhový objezd je označena dej přednost a značka kruhový objezd P4 a C1. Má přednost přijíždějící řidič, nebo ten, co jede po kruhovém objezdu?

Odpovědi
Pepa25

Ten na kruh. objezdu

„Řidič VJÍŽDĚJÍCÍ na kruhový objezd označený dopravními značkami "Kruhový objezd“ společně se značkou „Dej přednost v jízdě!“ nebo „Kruhový objezd“ společně se značkou „Stůj, dej přednost v jízdě“ MUSÍ DÁT PŘEDNOST v jízdě vozidlům a jezdcům na zvířatech jedoucím po kruhovém objezdu a organizovanému útvaru chodců a průvodci vedených a hnaných zvířat se zvířaty jdoucími po kruhovém objezdu."

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361?#p22

paul1

Ten na kruh. objezdu

seraphico

Ten na kruh. objezdu

Rokio

Ten na kruh. objezdu

_Bůh_

Ten na kruh. objezdu

elkon

Ten na kruh. objezdu

Značky a jejich umístění hovoří jasně.

GM

Ten na kruh. objezdu

Kryšpín

Test pro výukové studium pro žáky autoškol otázka č. 220268 které budou používány od února 2022 kruhový objezd.
Řidič červeného vozidla po kruhovém objezdu správně za B, musí dát přednost v jízdě vozidlům vjíždějícím na kruhový objezd.
A já doplním vjíždějící vozidlo má před kruhovým objezdem značku dej přednost.