Avatar uživatele
Ozzy21

Kdo má přednost?

Otázka č. 1
Kdo má přednost?
V situaci kdy všechna auta blikají a houkají.
Sanitka, hasiči nebo policie?
Otázka č. 2
Jaké postavení má proti těmto houkajícím autům vládní kolona?
Doplňuji:
Samozdřejmě jsem myslel kolonu která je opatřeno modrými majáky..
A ještě něco: Proč by se jednotky IZS nemohli potkat na křižovatce? Třeba ve městě kde bydlím mají základny třeba 1 až 3km od sebe.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Funna před 3685 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Přednost by se v tomto případě řídila dopravními předpisy, jel by ten, co by byl na hlavní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

„Vládní kolona“ má předjezdce, který zkoumá trasu a veliteli přesunu operativně hlásí stav. Do takové situace by se vůbec neměla dostat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

když si odmyslím vládní kolonu, napadá mne, že v případě že se setkají na komunikaci vozy IZS, hasičů a policie, pak většinou jedou ke stejnému případu a spolupracují – a pokud se setkají v křižovatce nezávisle, pak dle zákona jejich přednost upravena není a řidiči musí situaci vyřešit svým vlastním rozumem… ani si nedokážu představit, jak by tohle mělo paragrafově být vyřešeno…a ani k tomu není důvod

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Podle mě sanitka musí jet až poslední, protože když se srazej hasiči s policajtama, tak rovnou může naložit těla bez údů a dovýst je do špitálu. Kdyby jim dali přednost hasiči a došlo k nehodě, tak na ně můžou tak akorát stříkat hadicí.

Ale je to čistě jen logicky jo, pravidla silničního provozu to budou mít určitě jinak vyšpekulovaný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Musel bys popsat – přesně, konkrétní situaci – takto nelze odpovědět (resp. není jen jedna správná či špatná odpověď).
😉
Všechna vyjmenovaná vozidla mají právo přednostní jízdy (nejen na „Dej přednost“ – jde o něco trochu jiného).
Ale – pokud by i došlo k tomu*), že by se na neznačené křižovatce a současně (tedy neplatí přednost pravé ruky) potkala vozidla Policie, Záchranné služby a Hasičů, všechna spěchající k zásahu, „voni by se nějak domluvili“ (třeba i přes dispečink) – jasně definovaná přednost v takovém případě neexistuje.
___
*) pravděpodobnost je skoro nulová (hóóódně se limitně blížící nule)
___
„Vládní“ a podobně ´zvláštní´ kolona se řídí poněkud jinými pravidly – v závislosti na okolnostech klidně přejede zdravotníka zasahujícího u případu, naopak jindy zastaví a nechají sanitku projet (případně jí udělají ´drsný´ předvoj)…
Doplňuji:
___
„Vládní“ a podobně ´zvláštní´…
Napadlo mne to až po odeslání odpovědi – policajti, hasiči ani sanitáři NESMÍ ohrozit jiné účastníky silničního provozu, mohou je beztrestně omezit (kdo by taky trestal třeba hasiče jedoucí k požáru za to, že nezastaví na ´stopce´??). Ale nesmí ohrozit.
„Vládní“ také nesmí ohrozit – dle zákona. Ale mohou, pokud ´to okolnosti vyžadují´.
Bezpečí ´vládního činitele´ může být obecně důležitější, než bezpečnost silničního provozu.
😉
A je fajn, že nám to – v ČR a běžném životě, ani ´nepřide na um´…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Takovou otázku je lepší položit učiteli autoškoly, předpokládám, že by se nějak dohodli mezi sebou, jedná se o profesionál­ní řidiče

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ozzy21, divně položená otázka, divná je i odpověď.

  1. nedávají si přednost, páč všichni jedou stejným směrem a nesejdou na křižovatce. Pokud přeci, tak podle pravidla pravé ruky.
  2. vládní kolona má stejné postavení jako jiná kolona, nebo já, klidně i vy. Páč ta kolona nehouká, vy také ne, a já určitě nehoukám. Jen se směji některým dotazům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Pak by záleželo na konkrétní křižovatece nebo na tom kdo koho pustí.
A co se týče vládní kolony tak tu bych neřešil,já bych se jim neuhnul,leda že by začali odvádět pořádnou práci a ne to co ve sněmovně nebo senátu předvádějí.
Jinak jelikož jsem hasič vím že cisterna,jeřáb nebo jiná technika je poměrně těžká (mnohdy i nad 40tun) když nepočítám RZA,TA, či VEA,takže policajti nebo ZZS jsou poměrně rychlejší.Proto bych je pustil,přece jen cisterna nejede zas tak rychle ikdyž klidně 120 to vytáhne,chvíli to trvá,určitě to nemá takový odpich jako policejní oktávka či sanita.Proto bych je pustil.ty 2–4 vteřiny už nic nezkazí akor pokud jedou všechny složky ke stejnému zásahu.Oo taky záleží kdo jak rychle jede.Když třeba pojedeš s CASkou stovkou a sanita pojede třicítkou tak tě většinou pustí a to přesto že nejedeš po hlavní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

cukrar – "vládní " kolona nehouká, ale její doprovodná vozidla používají maják.

před 3684 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kablik

vládní kolona zásadně nevjíždí do takovéto situace…

před 3686 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek