Mp2

Kdo má povinnost zaznamenávat pracovní dobu/docházku?

Povinnost má zaméstnavatel, ale ten pořídil zařízení a karty, kdy si zaméstnanci mají sami označovat příchody, pauzu a odchody.

***Zaméstnance se zařízením neproškolil, nefunguje stoprocentně. V pondělí označíte příchod, ale odchod vám to nezaznamená. V úterý vm to nezaznamená přochod, ale zaznamena vám to odchod.. Tedy 2 dny v práci..
***zaméstnanci nepodepsali převzetí karty ani proškolení

Zaméstnavatel, pokud vidí, že je označeni více, jal 12 hodin práce, automaticky to přepíše na 8.
Pokud nékdo nehlídá, zda mu zařízení funguje normálně, koncem měsíce ma místo 230 realnych hodin odpracovano napřiklad 140..

Provinnost by měla být stále na zaměstnavateli, a tudíž za správnost ručí on. mám pravdu ?

Nejlepší odpověď
ivzez

Evidence pracovní a odpracované doby je povinností
zaměstnavatele. Volba docházkového systému je na něm,
ale musí se postarat o bezchybný provoz.

Další odpovědi
Kepler

Odpověď je jednoduchá: povinnost nemá nikdo a je jen na zaměstnavateli, jaký systém docházky si určí. To je vše.

elkon

Pokud takové zařízení existuje, musí fungovat, jinak nemá smysl. Pokud nejste ovce, tak na to upozorníte.