tony2412

Kdo má na starost ostrahu naší státní hranice,policie nebo armáda?

Nejlepší odpověď
da ny

Policie ČR
§ 2
(2) Ochranu hranic zajišťuje policie soustavně po celé délce hranic.
viz.:
http://www.uplnez­neni.cz/zakon/216-2002-sb-o-ochrane-statnich-hranic-ceske-republiky-a-o-zmene-nekterych-zakonu-zakon-o-ochrane-statnich-hranic/
V krizové situaci vypomůže i armáda
http://www.se­curitymagazin­.cz/zpravy/ces­ka-armada-muze-na-ochranu-statnich-hranic-povolat-2600-vojaku-1404046079.html

Další odpovědi
klumprt

Primárně Policie České republiky. V současné době jsou místy vnějších hranic Schengenu, která jsou hlídána nepřetržitě, pouze mezinárodní letiště. Myslím, že jsou to Ruzyně, Mošnov a Tuřany.
V případě nutnosti umožňuje Schengenská dohoda zavést dočasné pohraniční kontroly, za což je odpovědná PČR a samozřejmě jí může pomoci i armáda, je-li toho třeba.

Dřív v rámci Policie ČR fungovala Služba cizinecké a pohraniční policie, ovšem po tom, co jsme vstoupili do Schengenu a následně v roce 2011 došlo k osekání úkolů policie v na úseku pobytových agend (převedeno pod civilní úřednictvo ministerstva vnitra – OAMP), byla SCPP zrušena a zbytek agend předán pod odbory cizinecké policie v rámci jednotlivých krajských ředitelství PČR.

JájsemRaibek

Hlavním úkolem ozbrojených sil České republiky je zabezpečování obrany území České republiky s využitím možností kolektivní obrany daných článkem 5 Washingtonské úmluvy.
Policie ČR plní mimo jiné tyto úkoly: ve vymezeném rozsahu zajišťuje ochranu státních hranic.
Z tohoto plyne, že AČR.

reika

Cizinecká policie České republiky.

Klaproth

Policie, dříve to byla vojska ministerstva vnitra.