mosoj

Kdo má autorské právo na bibli ?

Může se kopírovat ?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Bible jako taková je starou knihou. 50 let od jejího sepsání již dávno uplynulo, takže na ni jako takovou nemá nikdo autorská práva.
Autorská práva na bibli dnes vlastní ve vlastním slova smyslu jedině Duch svatý.
http://www.ja­nebaspisy2.php5­.cz/text-64/0/biblicky-slovnicek/autorska-prava-na-bibli
Doplňuji:
Pokud použije někdo i tiskem biblické překlady (na něž se vztahují autorská práva) bez obohacení v souvislosti s těmito překlady, tak rovněž nejde o nic protiparagrafového.

Další odpovědi
Damiana

Určitě Zdeněk Svěrák 🙂

anonym

Bůh.

Zdroj: Pardon, žádný bůh není…

anonym

Autorské právo na Bibli má logicky její autor – Bůh. Takže se obrať na Něj. Kopíruj, ale něměň obsah. A hlavně ŽIJ podle toho, co říká.

kdkdj hkgkfk

Bůh ale nenapsal Bibli… :(