Kryšpín

Kdo zlikvidoval část svazků StB po roce 1989?

Od různých pamětníků i občas něco proběhne v médiích, část svazků byla zlikvidována již v demokratické společnosti, nechápu z jakého důvodu.

Nejlepší odpověď
Edison

Přece proto, aby se na některé představitele „nového režimu“ neprovalilo, co jsou zač, ev. jejich vztahy a kontakty.

Další odpovědi
aliendrone

Víš, moc té likvidaci nevěř. Jistě, NĚCO se spálilo, to se ví. Jiná věc je CO se spállo a CO a KOMU zůstalo jako pojistka, kdyby noví mocipáni chtěli zlobit! ;) :D :D

Kryšpín

Edison a já měl za to,že to převzali chartisté čistí jak lilie

Drap

Máš pravd, ale chartisté spálili jenom své spisy

aliendrone

A právě přesně v tom okamžiku, kdy ze sebe smyli popel a pach dýmu byli čistí jako lilie!! ;) :D :D