Kdo kontroluje činnost výboru vlastníků domu?

Výbor mi špatně vyúčtoval služby-strhl z účtu více peněz.Teď je nechce vrátit,existuje nějaký kontrolní orgán,na který bych se mohla obrátit,nemyslím tím soud.Děkuji.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud nechcete ´problém´ řešit soudně, tak vám nezbývá nic jiného než to ´špinavé prádlo´ prát DOMA.

Jinými slovy, je to na jednotlivých členech SVJ, kteří buď uznají vaše argumenty a v rámci svých kompetencí na schůzi SHROMÁŽDĚNÍ sjednají nápravu a nebo to dopadne tak, že vás „shromáždění“ nepodrží a vám nezbyde než se obrátit na soud.

Další odpovědi
Marky71

záleží, jaký počet vlastníků domu tvoří společenství. Při větším počtu může být ustanovena i kontrolní komise. Pokud není, tak shromáždění vlastníků může fungovat stejným způsobem.